Christian Bale zagra wiceprezydenta USA. By przygotować się do roli, zmienił się nie do poznania!

Natalia Hluzow
16.11.2017 15:29
Christian Bale zagra wiceprezydenta USA. By przygotować się do roli, zmienił się nie do poznania! Fot. kadr z wideo

Nie od dziś wiadomo, że aktor jest mistrzem filmowych metamorfoz, ale chyba jeszcze nigdy nie poświęcił się dla roli tak bardzo jak teraz.

Christian Bale znany jest z tego, że bardzo poważnie podchodzi do swoich kolejnych filmowych wcieleń i jest w stanie zrobić wszystko, by na ekranie wyglądać dokładnie tak, jak reżyser wyobraża sobie jego postać, a jeśli jest to film biograficzny – by 1:1 upodobnić się do swojego bohatera (za wyjątek można tutaj uznać postać Mojżesza). Dotychczas za największe poświęcenie Bale’a uznawało się moment, w którym schudł ok. 30 kg do roli w „Mechaniku” Brada Andersona z 2004 roku, by w trakcie kolejnego roku ponownie powiększyć się o 30 kg do roli dobrze zbudowanego Bruce’a Wayne’a w filmie Christophera Nolana „Batman: Początek”. Historię jego metamorfoz fani umieścili na linii „czasowo-wagowej”:

Teraz Bale przyjął kolejne filmowe wyzwanie związane nie tylko ze zmianą wagi, ale i całego wizerunku. I choć nie podano dokładnie, ile przybrał na wadze, by dopasować się do nowej roli, trzeba przyznać, że efekt jest… porażający i przerażający zarazem. Zdjęcia aktora w nowym wcieleniu możecie zobaczyć poniżej:

Co skłoniło go do tak drastycznych zmian? O dziwo, nie to, że stracił pracę i ze zgryzoty utył, i zamieszkał w przyczepie. Przyczyną jest oczywiście nowa rola. Aktora już niebawem zobaczymy w roli Dicka Cheney’a46. wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych, którego uważa się za najbardziej wpływowego wiceprezydenta w historii USA.

Film będzie nosił tytuł „Backseat” i będzie opowiadał historię Cheney’a, kiedy pełnił rolę zastępcy Georga W. Busha. U boku Bale’a w roli żony wiceprezydenta wystąpi Amy Adams, z którą Bale grał już wcześniej w „American Hustle”, zaś sekretarza obrony zagra Steve Carell. W filmie pojawią się też Sam Rockwell jako George W. Bush i Bill Pullman jako Nelson Rockefeller.  Za projekt odpowiada Adam McKay, znany z oscarowego „Big Short”. McKay napisze scenariusz i wyreżyseruje film. Zdjęcia rozpoczęły się we wrześniu 2017 roku. Data premiery „Backseat” nie jest jeszcze znana.

bale 1 Fot. foto: kadr z wideo

Wszystko wskazuje na to, że mamy przed sobą kolejny wielki film biograficzny, który na fali „House of Cards” może osiągnąć duży sukces. Pytanie tylko, czy fanki Christiana Bale’a będą w stanie docenić jego rolę przez łzy, które będą wylewać z powodu wyglądu aktora.

 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.