Christopher Nolan ewakuuje Aliantów z Dunkierki w 1. zwiastunie

Jakub Gańko
15.12.2016 13:08
Christopher Nolan ewakuuje Aliantów z Dunkierki w 1. zwiastunie Fot. kadr z wideo

„Dunkierka”, epicki dramat wojenny wyreżyserowany przez twórcę „Mrocznego rycerza” i „Incepcji”, doczekał się pierwszego trailera.

„Dunkierka” opowie o tragicznych losach 10-dniowej bitwy, która miała miejsce w 1940 roku i pokaże setki tysięcy alianckich żołnierzy otoczonych przez wroga, którzy zostali postawieni w sytuacji bez wyjścia. Christopher Nolan zrealizował obraz według własnego scenariusza na taśmie 65mm z użyciem formatu IMAX.

Obok docenianych i nagradzanych wielkich nazwisk - jak Kenneth Branagh, Tom Hardy czy James D’Arcy - reżyser postawił na mniej doświadczonych aktorów i debiutantów. W obsadzie znalazło się miejsce m.in. dla takich nazwisk jak Fionn Whitehead, Aneurin Barnard czy Harry Styles z One Direction.

Jak można wywnioskować z właśnie zaprezentowanego zwiastuna, szykuje się przejmujące widowisko w stylu największych klasyków gatunku pokroju „Szeregowca Ryana” czy „Cienkiej czerwonej linii”, w którym zobaczymy epickie bitwy na morzu, lądzie i w powietrzu.

Trailer zobaczycie poniżej:

Zaprezentowano również oficjalny plakat produkcji:

dunkirk-poster Fot. foto: materiały prasowe

Premierę „Dunkierki” zaplanowano na 21 lipca 2017 roku.

Jak Wam się podoba zwiastun nowego dzieła Christophera Nolana?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.