Christopher Nolan na froncie II wojny światowej we Francji

Robert Skowronski
30.12.2015 12:18
Christopher Nolan na froncie II wojny światowej we Francji Fot. Warner Bros/Courtesy Everett Collection/East News

Reżyser ogłosił nad jakim projektem będzie teraz pracował. Po kosmicznej wycieczce w „Interstellar” przyszła pora, aby ponownie wrócić na Ziemię i cofnąć się do przeszłości - do okresu II wojny światowej.

Christopher Nolan wyruszy na front w filmie „Dunkirk”, który będzie oparty na scenariuszu jego autorstwa. Całość opowie o znanej z kart historii ewakuacji 300 tysięcy aliantów spod francuskiej Dunkierki otoczonej przez niemieckie wojska z 1940 roku zwanej też Operacją Dynamo.

Obraz ma trafić do kin 21 lipca 2017 roku, zaś w głównych rolach zobaczymy młodych, jeszcze nieznanych masom aktorów - ich nazwiska nie zostały ujawnione. Wiemy jednak kto ubiega się o angaż w drugoplanowych kreacjach, są to Mark Rylance i Kenneth Branagh. Reżyser potwierdził za to, że na ekranie zobaczymy Toma Hardy'ego:

Tom Hardy wystąpi w moim nowym filmie o II wojnie światowej. Będzie mówił po niemiecku, więc dla amerykańskich widzów będzie tak samo zrozumiały jak Bane.

Dzieło ma być thrillerem akcji:

Zdjęcia mają ruszyć w maju 2016 roku. Zapowiedziano także, że obraz będzie kręcony na taśmie 65 mm oraz IMAX 65 mm. Christopher Nolan ponownie będzie współpracował z Emmą Thomas w roli producenta, która prywatnie jest jego żoną. Dystrybucją dzieła zajmie się Warner Bros. Pictures.

Greg Silverman ze wspomnianej firmy, cieszy się z tego, że studio może dalej pracować z reżyserem:

Jesteśmy szczęśliwi z kontynuacji działań z Christopherem Nolanem, filmowcem, który stworzył jedne z najlepiej przyjmowanych przez krytykę i jednocześnie odnoszące sukces komercyjny dzieła. „Dunkirk” będzie trzymającą w napięciu i pełną siły opowieścią. Cieszymy się, że zobaczymy Chrisa, Emmę i ich obsadę realizującą to na wielkim ekranie.

Spekulacje o tym, że Nolan nakręci „Dunkirk” pojawiły się już wcześniej za sprawą mera miasta, Patrice'a Vergriete, który zdradził, że w Dunkierce szykuje się pewien plan filmowy. Informacje szybko zostały potwierdzone - faktycznie Christopher Nolan wraz ze swoim bratem szukali tam odpowiednich lokacji i zapoznawali się z dokumentacjami z interesującego ich okresu. 

Po 15 latach od premiery  „Memento” AMBI Pictures zdecydowało również o stworzeniu remake'u słynnego dzieła reżysera. Studio posiada też prawa do stworzenia odświeżonych wersji m.in. „Donniego Darko”, „Przypadkowej dziewczyny” czy „Szkoły uwodzenia”.

Czekacie na nowy film Christophera Nolana?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.