"Ciche miejsce" doczeka się spin-offu. Film rozpocznie nowe horrorowe uniwersum

10.11.2020 12:38
Ciche miejsce  - kadr z filmu |undefined Fot. FaceToFace/REPORTER

Do kin ma niebawem wejść "Ciche miejsce 2". To nie jedyna dobra wiadomość dla miłośników horrorów. Wygląda na to, że seria doczeka się spin-offu.

Film "Ciche miejsce" to jeden z nowych horrorów, który został niezwykle pozytywnie odebrany przez widzów i krytyków. Nie powinno więc dziwić, że produkcja doczeka się wkrótce sequela. To jednak nie koniec. Niebawem ruszą prace nad spin-offem serii.

"Ciche miejsce" - powstaje kolejny film z serii

W ciągu ostatnich 10 lat w Hollywood narodził się nowy trend - tworzenie serii, które składają się na cały filmowy świat. Nie chodzi jedynie o kino science fiction pokroju "Gwiezdnych Wojen" czy filmy superbohaterskie w stylu produkcji Marvela, ale również horrory.

Przeczytaj także

Nie samą "Obecnością" człowiek żyje, dlatego wkrótce zobaczymy film, który przyczyni się do narodzin nowego kinowego uniwersum grozy. Mowa o filmie rozgrywającym się w świecie "Cichego miejsca", nieopowiadającym jednak o losach rodziny Abbottów. Jak podaje Deadline, film będzie oparty na pomyśle Johna Krasinskiego, twórcy dwóch poprzednich części. Na razie nie wiadomo o czym będzie spin-off "Cichego miejsca", jaki będzie nosił tytuł, ani kiedy dokładnie trafi do kin, ale prace mają ruszyć już niedługo.

Przeczytaj także

Reżyserem i scenarzystą niezatytułowanej produkcji został Jeff Nichols znany z takich filmów jak "Loving", "Nocny uciekinier", "Uciekinier" czy "Take Shelter". Krasinski zajmie się produkcją spin-offu wraz z Michaelem Bayem, Andrew Formem i Bradem Fullerem. Produkcja ma trafić do kin w roku 2022.

Przeczytaj także

"Ciche miejsce 2" - kiedy premiera?

Zanim zobaczymy spin-off "Cichego miejsca" czeka nas seans sequela. Gdyby wszystko poszło zgodnie z planem, premierę filmu mielibyśmy już dawno dla siebie. Kontynuacja miała zadebiutować w pierwszej połowie 2020 roku, ale pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany wydawnicze i "Ciche miejsce 2" było jednym z pierwszych filmów przesuniętych na dalszy termin. Nowa data premiery została wyznaczona na 23 kwietnia 2021 roku.

 

Przeczytaj także

Za scenariusz i reżyserię sequela ponownie odpowie John Krasinski, którego z oczywistych względów zabraknie w sequelu. Do obsady powrócą Emily Blunt, Millicent Simmonds i Noah Jupe ale dołączą też nowe nazwiska - Cillian Murphy ("Incepcja", "Dunkierka") oraz Djimon Hounsou ("Strażnicy Galaktyki", "Shazam!").

Przeczytaj także

Zobacz też: Sama cisza to za mało, by przetrwać, czyli nowa zapowiedź horroru "Ciche miejsce 2"

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.