Co George Lucas sądzi o „Łotrze 1”?

Robert Skowronski
05.12.2016 12:30
Co George Lucas sądzi o „Łotrze 1”? Fot. ons.pl

Ojciec założyciel „Gwiezdnych wojen” widział już pierwszy spin-off serii. Poznajcie opinię George'a Lucasa na temat „Łotra 1”.

Będzie to już drugi obraz rozgrywający się w gwiezdnym uniwersum od kiedy Lucasfilm przeszło w ręce Disneya. Twórca oryginału nie był szczególnie zadowolony z tego co J.J. Abrams zrobił z „Przebudzeniem Mocy”, które przypominało niemal remake „Nowej nadziei”. Czy równie krytycznie podchodzi do „Łotra 1”?

Odpowiedzi udzielił Gareth Edwards podczas konferencji prasowej filmu:

Kilka dni temu pokazaliśmy „Łotra 1” George'owi. Później otrzymaliśmy telefon od niego i mogliśmy z nim porozmawiać. Nie chcę wkładać słów w jego usta, ale szczerze powiedziawszy mogę teraz umrzeć szczęśliwy. Film naprawdę mu się podobał. To wiele dla mnie znaczy. Bez obrazy dla kogokolwiek, ale to była dla mnie najważniejsza recenzja. Wy wszyscy też się liczycie, ale on jest kimś na wzór boga. Zabiorę tę rozmowę ze sobą do grobu. Jego opinia to dla mnie cały świat.

To również ważna recenzja dla nas jako widzów. Skoro film zdobył przychylność Lucasa, to chyba możemy być spokojni o to jak Edwards poradził sobie w roli reżysera „Łotra 1”.

Mówiąc o spin-offie „Gwiezdnych wojen” twórca porównał go do bycia przeciwieństwem „Nowej nadziei”:

Tamten film był historią chłopaka, który dorasta w spokojnym domu i marzy, by wziąć udział w wojnie. Co, jeśli moglibyśmy opowiedzieć historię dziewczyny, która dorasta w czasie wojnie i marzy o powrocie do spokojnego domu?

Odbył się też już zamknięty pokaz filmu dla prasy nieopodal San Francisco. Pokazano 28 minut „Łotra 1”. Wszystkie opinie, które się pojawiły po tym wydarzeniu zostały utrzymane w pozytywnym świetle. Pojawiły się pochwały dla Felicity Jones w roli Jyn Erso oraz Bena Mendelsohna w roli dyrektora Krennica. Wskazywano na to, że utrzymany został klimat serii, ale wprowadzono też wiele świeżych elementów. Zgadza się też to, że całość wpisuje się w gatunek filmu wojennego.

Już szacuje się, że obraz o grupie rebeliantów wraz ze swoim otwarciem zgarnie w Stanach Zjednoczonych 130 milionów dolarów. „Łotr 1” ma stanowić zamkniętą opowieść, która nie doczeka się sequelu. Jednak studio ma już w planach spin-off poświęcony Hanowi Solo, a także „Epizod VIII” a z czasem też IX.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.