Co Polacy oglądali na Netflix? Serwis podsumował 2020 rok

10.12.2020 13:38
Co Polacy oglądali na Netflix? Serwis podsumował 2020 rok Fot. Netflix / The Hollywood Archive / Hollywood Archive/Photoshot/Ea

Na liście najpopularniejszych produkcji znalazły się "Gambit Królowej", "Locke & Key", czy "Eurowizja". Jest też kilka zaskakujących pozycji na liście.

Netflix podsumował 2020 rok

Co Polacy oglądali najchętniej w mijającym roku? Netflix właśnie to podsumował. Jak się okazuje, na ekranach królowały przede wszystkim dramaty, produkcje komediowe oraz kino dla najmłodszych. Polacy z entuzjazmem odkrywali także nowości z całej gamy innych kategorii dostępnych na Netflix.

Polecamy

Najciekawszym zaskoczeniem był ogromny, bo o niemal 500%, wzrost zainteresowania filmami fantasy. Tutaj sporo widzów otrzymały m.in. produkcje Oryginalne Netflix - jeśli chodzi o fantasy dużą popularnością cieszyły się np. seriale "Przeklęta", czy "Locke & Key". Rok 2021 również zapowiada się ciekawie dla kategorii fantasy - w końcu trwają już prace nad drugim sezonem "Wiedźmina".

Rok wielu emocji_Infografika Netflix Fot. foto: materiały prasowe/Netflix

Ostatni rok to także wzrost popularności historii miłosnych. W porównaniu z 2019 oglądalność romansów na Netflix jest teraz ponad trzy razy większa. Popularnością cieszyły się takie tytuły jak "The Kissing Booth 2", "Zakochany bogacz", czy "Miłość gwarantowana".

Polecamy

Musicale są kolejną kategorią, którą Polacy w tym roku chętniej niż zwykle. Dzięki takim tytułom jak "Grease", "Sweeney Todd", "The Eddy" z Joanną Kulig, czy produkcji oryginalnej Netflix z Rachel McAdams o tytule "Eurowizja", muzyczne historie kończą 2020 rok z ponad trzykrotnym wzrostem zainteresowania.

Poza odkrywaniem nowości, Polacy pozostali wierni swoim gustom - i tak wciąż najczęściej wybieranym w Polsce gatunkiem, zarówno wśród filmów jak i seriali, jest szeroko rozumiany dramat. Kategoria okazywała się bezkonkurencyjna - w miesięcznych rankingach wiodła prym przez cały rok.

Wśród najpopularniejszych w tym roku reprezentantów gatunku znalazło się sporo lokalnych tytułów - wśród nich stworzony w Polsce serial oryginalny Netflix "W głębi lasu" oraz filmy "Jak zostałem gangsterem", "Boże Ciało", "Proceder" i "Zabawa Zabawa". Globalnym hitem - także niezwykle popularnym w Polsce - okazał się miniserial "Gambit Królowej" z polskim akcentem, czyli Marcinem Dorocińskim w roli szachowego mistrza.

Zobacz także

Polacy chętnie oglądali lokalne produkcje z różnych zakątków świata. Nasze serca zdobyła np. historia spektakularnych rabunków w Madrycie. "Dom z Papieru" utrzymywał się na top liście Netfliksa aż przez 122 dni. Wśród popularnych kierunków ekranowych podróży znalazły się także takie kraje jak Stany Zjednoczone ("Ostatni taniec" - aż 50 dni w TOP 10), Meksyk ("Mroczne pożądanie" - 42 dni), czy Rosja ("Ku Jezioru" - 37 dni). Anime oglądało ponad 150% więcej Polaków, niż w 2019 roku. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.