Co dalej z filmami DC? Zack Snyder zdradził plany serii na przyszłość

18.03.2021 14:31
Co dalej z filmami DC? Zack Snyder zdradził plany serii na przyszłość Fot. materiały prasowe/HBO GO

18 marca 2021 roku na HBO GO/HBO Max i do kin trafił film "Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera". Z tej okazji reżyser opowiedział o potencjalnej przyszłości serii filmów od DC Comics.

Co dalej z filmami DC Comics? Zack Snyder zdradza plany na przyszłość

Na platformy streamingowe od HBO nareszcie trafiła długo wyczekiwana "Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera". Fani będą mogli w niej poznać jednego z najbardziej ikonicznych złoczyńców w historii komiksów - chodzi o Darkseida. Wraz z nim nadchodzi armia parademonów, a także jego generałowie DeSaad i Steppenwolf, czyli główny przeciwnik tytułowej drużyny w opisywanym filmie.

Polecamy

Zack Snyder udzielił z okazji premiery wywiadu dla Comicbook.com, w którym opowiedział o tym, jak bardzo rozbudował historie tych postaci i jasno powiedział, że mieli grać bardzo ważne role w kolejnych odsłonach filmowej serii (stąd też w nowej produkcji pojawia się m.in. Joker):

Naszym planem zawsze było zakończenie tej historii ogromną bitwą - to Darkseid był tym "głównym złym", który nadchodził i nie mogłeś zrobić nic, by go powstrzymać. Więc dosłownie wysyła na Ziemię swojego wujka. Na ich rodzinnej planecie pojawiły się problemy, które sprawiły, że Darkseid i Steppenwolf byli kompletnie poróżnieni. Dla drugiego z nich to była szansa na odkupienie. A kiedy pojawia się na naszej planecie, to odkrywa, że może zaoferować Darkseidowi coś zdecydowanie lepszego. On po prostu chce, żeby w domu wszystko wróciło do normy.

Polecamy

Reżyser zdradził również, że wiele z jego oryginalnych planów, szkiców i rysunków znajdziemy na wystawie w Dallas.

Chociaż przyszłość serii nie jest wcale przesądzona, to Snyder chciał dać fanom jakikolwiek przedsmak tego, co planował. Jedną z takich rzeczy jest też specjalna sekwencja nagrana na potrzeby "Ligi Sprawiedliwości Zacka Snydera":

Chciałem zrobić chociaż jedną scenę o tym. Sporo myślałem o dwóch rzeczach - o świecie z Koszmarów Batmana w DCEU, który upadł po ataku Darkseida, a także o tym, jak moglibyśmy to naprawić. Tak naprawdę to chciałem... Miałem te wszystkie detale, wspaniałą obsadę i chciałem to bardzo rozbudować. Do mitologicznych wręcz rozmiarów. No i poczułem, że konfrontacja Batmana i Jokera w tym świecie to coś, czego potrzebowaliśmy, co było ważne. To paliwo dla Batmana. Jared i Ben zareagowali na moją propozycję bardzo pozytywnie: "Wiesz co? Zróbmy to. Naszym zdaniem fani na to zasługują". I ta jedna scenka daje nam generalnie świetną zapowiedź tego, jak wyglądałby świat w kolejnych odsłonach tej serii.

Tak jak wspomnieliśmy, "Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera" pojawiła się 18 marca na HBO GO. Kto wie, być może jej sukces sprawi, że Warner Bros. da Snyderowi szansę na zrealizowanie ambitnej trylogii filmów o Justice League.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.