Co nowe tajemnicze zajawki „New Mutants” mówią nam o bohaterach filmu?

Sergiusz Kurczuk
30.10.2017 13:56
Co nowe tajemnicze zajawki „New Mutants” mówią nam o bohaterach filmu? Fot. kadry z filmu New Mutants

W sieci pojawiły się dwie nowe zajawki nadchodzącego filmu „New Mutants”. Twórcy postanowili nie zdradzać za dużo, jednak fani komiksów na pewno odnajdą odniesienie do dwóch bohaterek produkcji 20th Century Fox.

Studio Fox postanowiło porzucić konformistyczne podejście i pójść na całość. Po średnio udanych ekranizacjach „Fantastic Four” i o wiele lepszych, ale nadal mało oryginalnych dwóch trylogiach, opowiadających o grupie X-Men (kolejna cześć ma być odważniejsza i mroczniejsza), najwidoczniej stwierdzono, że warto ryzykować. W Końcu zarówno zabawny „Deadpool”, jak i niezwykle poważny „Logan” były filmami zrywającymi z regułami filmu superbohaterskiego, a okazały się wielkim sukcesem. Z tego powodu dano szansę ekranizacji komiksu „New Mutants”. Żeby było ciekawej, film będzie zawierał elementy typowe dla kina grozy.

Nowa produkcja rozgrywająca się w świecie X-Men, była kręcona w tym samym czasie, co druga część „Deadpoola”. Być może z tego powodu udało się uniknąć przecieków dotyczących fabuły. Tak naprawdę do momentu premiery pierwszego zwiastuna, nie było wiadomo, co zobaczymy na ekranie. W gruncie rzeczy trailer też za dużo nie zdradził, ale poznaliśmy głównych bohaterów i poczuliśmy mroczny klimat horroru.

Teraz twórcy uraczyli nas dwiema króciutkimi, lecz niezwykle interesującymi zajawkami. Na Twitterze „New Mutants” pojawiły się dwie ruchome fotografie. 

Co oznaczają te tajemnicze teasery?

Jeden przedstawia dwa krucyfiksy. „Grzechy naszej przeszłości” - głosi podpis. Na drugim widać martwego kanarka, który leży przy zakratowanym oknie. „Niektórych rzeczy nie można zamknąć w klatce” - czytamy w poście. Dla zwyczajnego odbiorcy obie zajawki mogą być niezrozumiałe. Jednak każdy fan komiksowych przygód mutantów może się łatwo domyślić, do czego odnoszą się te krótkie animacje.

Pierwsza dotoczy granej przez gwiazdę „Gry o tron” Maisie Williams, Rahne Sinclair, lepiej znaną jako Wolfsbane. Umiejąca przemieniać się w wilka komiksowa postać, przez wiele lat była najbardziej wycofanym członkiem drużyny złożonej z nastoletnich mutantów. Dziewczyna ciągle się obwiniała, była skryta i zamknięta w sobie. Wszystko przez surowe wychowanie ojca, który był prezbiteriańskim pastorem. Bita i przekonana o swojej nadzwyczaj grzesznej naturze Rahne, bardzo przeżyła swoją pierwszą metamorfozę w zwierzę. Gdyby nie interwencja Moiry McTaggert, mieszkańcy wioski, z której pochodziła Sinclair, zlinczowaliby dziewczynę.

Drugie zdjęcie również może dotyczyć Wolfsbane, która całe życie żyła w klatce konwenansów i własnych kompleksów zakorzenionych w jej psychice przez otoczeni, w którym dorastała. Biorąc jednak pod uwagę, zapowiedź twórców o głównym przeciwniku filmowych bohaterów, całkiem prawdopodobne jest, że zajawka odnosi się do Danielle Moonstar. Aktorka Blu Hunt znana z serialu „Originals”, zagra Mirage - telepatkę, która potrafi zmaterializować największe koszmary osoby, przeciw której użyje swojej mocy. Czarnym charakterem ma być Demon Bear. W komiksach był istotą przybierającą postać wielkiego niedźwiedzia, który nękał Dani w snach. Odpowiedał również za śmierć najbliższych członków rodziny Mirage. Do konfrontacji w materialnym świecie z potworem doszło podczas historii znanej jako „Demon Bear Saga”, którą napisał Chris Claremont, a zilustrował genialny rysownik Bill Sienkiewicz.

Całkiem możliwe, że druga fotka dotyczy obu bohaterek, bo komiksowa Dani był mentalnie połączona z Rahne. Kraty w oknach prawdopodobnie symbolizują więc zbliżające się niebezpieczeństwo w postaci demonicznego niedźwiedzia. Czy rzeczywiście tak będzie? Dowiemy się już 13 kwietnia 2018 roku, kiedy odbędzie się polska premiera „New Mutants”.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.