Co robił Hawkeye podczas „Avengers: Infinity War”? Grał w berka!

Natalia Hluzow
25.06.2018 13:08
Jeremy Renner|undefined Fot. kadr z filmu "Berek"

Gdzie się podział Hawkeye podczas „Avengers: Infinity War”? Dlaczego członek oryginalnego składu filmowych Avengerów nie pojawił się w najważniejszym filmie MCU? Znaleźliśmy odpowiedź na to pytanie!

Rozważania na temat tego, dlaczego Hawkeye nie pojawił się w „Avengers: Infinity War”, stały się tematem wielu rozmów i artykułów. Twórcy filmu musieli gęsto tłumaczyć się z tej decyzji, a sam Renner zdradził, że podobno grożono im nawet z tego powodu śmiercią. Już niebawem na ekranach polskich kin zadebiutuje film, który rozwieje wszelkie wątpliwości w tym temacie! Jeremy Renner porzucił na jeden sezon kostium Hawkeye'a i tytuł strzelca wyborowego, by zaprezentować swoje równie nieprzeciętne zdolności w innej dziedzinie...

„Berek”: Jeremy Renner w roli mistrza gry w berka

Chodzi oczywiście o udział aktora w filmie „Berek”, do którego zdjęcia odbywały się w 2017, a który zadebiutuje w Polsce już na początku lipca 2018. Pomysł, że zrezygnował dla niego z roli Hawkeye'a w MCU jest oczywiście żartem, nie zmienia to jednak faktu, że nadchodząca komedia o grze w berka jest z pewnością godna uwagi.

Film przedstawia opowieść o piątce przyjaciół, która od 30 lat spotyka się co roku, aby przez miesiąc grać w berka. Nie jest to jednak zwykła gonitwa, a pełne zaskoczeń starcie, w którym wszystkie chwyty są dozwolone. Bohaterowie ryzykują własną głową, pracą i relacjami z bliskimi, by przekazać tytuł berka dalej. W rolę jedynego niepokonanego gracza wciela się właśnie Jeremy Renner. Partnerują mu Jon Hamm („Mad Men”), Ed Helms („Kac Vegas”), Jake Johnson, Hannibal Buress, a także Isla Fisher, Annabelle Wallis, Rashida Jones i Leslie Bibb. 

Najciekawszy w kontekście tej zabawnej komedii nie jest jednak udział filmowego Hawkeye'a, lecz fakt, że została ona oparta na faktach.

„Berek”: Prawdziwa historia, która zainspirowała twórców filmu

Do zrealizowania filmu „Berek” zainspirowała twórców autentyczna historia przyjaciół z miejscowości Spokane w stanie Washington, którzy swoją wieloletnią grę w berka rozpoczęli jeszcze w szkole w 1990 roku. Kiedy w 2013 roku ich historia została opisana na łamach Wall Street Journal „berkowi bracia” prowadzili swoją grę już od 23 lat. Gracze w rzeczywistości podpisali zatwierdzoną przez prawnika umowę uczestnictwa w berku. Co więcej, w prawdziwej grze udział brało aż dziesięciu, a nie pięciu (jak w filmie) przyjaciół. Gra odbywa się każdego roku w lutym i jej stopień szaleństwa nie odbiega zbytnio od tego, co zaprezentowano w „Berku”. Jak twierdzi producent filmu, Todd Garner, W prawdziwym życiu, berka naprawdę przekazywano sobie podczas narodzin dzieci czy pogrzebów. Bohaterowie produkcji nie wcielają się jednak w konkretne osoby i nie odtwarzają dokładnych wydarzeń z ich życia. Fabuła i postaci są jedynie efektem inspiracji prawdziwą historią „berkowych braci”.

Berek prawdziwa historia Fot. foto: screen ze strony historyvshollywood.com

Reżyserem filmu jest Jeff Tomsic. Za scenariusz odpowiadają Mark Steilen i Rob McKitrrick. Zagraniczna premiera „Berka” odbyła się 14 czerwca 2018. W Polsce produkcja trafi na ekrany już 6 lipca. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.