„Coco” najnowszą animacją Pixara – zobacz zwiastun

Kamil Dachnij
08.06.2017 10:34
„Coco” najnowszą animacją Pixara – zobacz zwiastun Fot. kadr z filmu

Studio Pixar rzadko kiedy rozczarowuje widzów swoimi animacjami. Czy passa zostanie podtrzymana filmem „Coco”?

Do premiery bardzo długo oczekiwanego sequela „Iniemamocnych” zostało nam jeszcze sporo czasu, ale wszyscy spragnieni nowych animacji od Pixara mogą ze spokojem wypatrywać premiery „Coco”. Wytwórnia Disney opublikowała właśnie zwiastun nadchodzącej filmu i można śmiało stwierdzić, że zapowiada się kolejny wielki hit.

Debiutant w świecie filmu, Anthony Gonzales, podkłada głosu głównemu bohaterowi, Miguelowi, który marzy o zostaniu docenianym artystą w takim stopniu, jakim był jego idol, Ernesto de la Cruz (Benjamin Bratt). Za wszelką cenę próbując udowodnić swój talent, Miguel trafia za sprawą dziwnych zdarzeń do szalenie barwnej Krainy Umarłych. Tam spotyka Hectora (Gael Garcia Bernal) i wraz z nim wybiera się w podróż, która ma na celu odkryć prawdziwą historię jego rodziny.

Reżyserami animacji są Lee Unkrich oraz Adrian Molina. Pierwszy z nich na koncie ma tak zasłużone tytuły jak 2 i 3 część „Toy Story” oraz „Gdzie jest Nemo?”, zaś drugi odpowiedzialny był za scenorys do „Uniwersytetu Potwornego”. Producentem jest Darla K. Anderson („Toy Story 3”).

W obsadzie animacji znajdują się wyłącznie latynoscy aktorzy. Wspomniany Gael Garcia Bernal to bardzo ceniony aktor, znany z takich filmów jak „I twoją matkę też” Alfonso Cuarona oraz „Złe wychowanie” Pedro Almodovara. Benjamin Bratt pojawił się ostatnio w produkcji Marvela, „Doktor Strange”. Głosów podkładają także Edward James Olmos, Ana Ofelia Murguia, Jaime Camil oraz Sofia Espinosa.

Interesującym przypadkiem jest to, że „Coco” dość mocno przypomina „Księgę życia” z 2014 roku, trójwymiarową animację wyreżyserowaną przez Jorge R. Gutierreza i wyprodukowaną przez Guillermo del Toro. W obu produkcjach protagoniści trafiają do świata umarłych. Jak bardzo podobne są oba filmy, przekonamy się 24 listopada 2017 roku.

 

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.