"Creed 3" - Sylvester Stallone nie powróci jako Rocky Balboa. Jaki jest tego powód?

12.04.2021 10:12
"Creed 3" - Sylvester Stallone nie powróci jako Rocky Balboa. Jaki jest tego powód? Fot. Chartoff Winkler Productions / United Artists/Collection Christopher/East News

Reżyser i gwiazdor "Creeda 3" Michael B. Jordan stwierdził, że Rocky zawsze będzie obecny w serii, nawet jeżeli Sylvester Stallone nie pojawi się na ekranie.

Creed 3 - Sly Stallone nie powróci do roli Rocky'ego

Stallone, który wcielał się w ikonicznego boksera od 1976 roku, postanowił "wysłać postać na emeryturę" po premierze "Creeda 2" w 2018 roku. Wówczas aktor stwierdził na Instagramie, że jego historia została już zakończona i nadszedł czas na to, by Jordan przejął po nim pałeczkę. 

Polecamy

Michael B. Jordan był niedawno gościem IGN-u, z którym porozmawiał na temat nadchodzącego "Creeda 3":

Myślę, że Sly nie ukrywał tego, że nie powróci w tym filmie. Ale wiecie, moim zdaniem jego duch zawsze będzie obecny w tej serii - w Adonisie jest trochę Rocky'ego. Ale to jest seria "Creed" i naprawdę chcemy stworzyć świat wokół niego. Zawsze będziemy mieli mnóstwo szacunku i wiele miłości dla niego i dla tego, co stworzył, ale chcemy popchnąć Creeda w innym kierunku i pokazać rodzinę, którą sam stworzył. 

Polecamy

Stallone napisał wszystkie 6 filmów o Rockym, wyreżyserował 4 z nich, a potem pomógł w stworzeniu scenariusza do "Creed 2" (ten wyreżyserował Steven Caple Jr). Dlatego nikogo nie powinno dziwić, że Michael B. Jordan również chciał spróbować swoich sił w roli twórcy, co zresztą sam powiedział w oświadczeniu zapowiadającym film:

Reżyseria zawsze była czymś, co mnie interesowało, ale musiał nadejść odpowiedni czas. Musiałem dojrzeć jako człowiek, rozwinąć się jako artysta i pouczyć się od geniuszy pokroju Ryana Cooglera i Denzela Washingtona. Wszystko to przygotowało mnie do tej roli.

Spodziewamy się, że w "Creedzie 3" powrócą gwiazdy poprzednich filmów, czyli Tessa Thompson i Phylicia Rashad, które wcielały się w kolejno żonę i matkę Adonisa. Film ma zadebiutować w kinach w listopadzie 2022 roku. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.