"Czarna Wdowa" będzie początkiem nowej franczyzy w Kinowym Uniwersum Marvela?

16.10.2019 17:12
Foto: materiały prasowe Marvel Studios|undefined Fot. materiały prasowe Marvel Studios

W jednym z ostatnich wywiadów Scarlett Johansson stwierdziła, że solowy film o Czarnej Wdowie zapoczątkuje nową serię filmów w MCU.

Już w przyszłym roku przyjdzie nam zobaczyć solowy film o przygodach Czarnej Wdowy. Produkcja rozpocznie 4. fazę Kinowego Uniwersum Marvela i przeniesie nas nieco w przeszłość, bo do wydarzeń sprzed "Avengers: Infinity War". Początkowo zakładano, że "Czarna Wdowa" będzie pojedynczym prequelem, mającym na celu dopełnić obraz postaci Natashy Romanoff i pozwolić fanom pożegnać się z postacią, która zginęła heroiczną śmiercią w "Avengers: Endgame". Odtwórczyni głównej roli zasugerowała jednak coś zgoła innego. 

"Czarna Wdowa" będzie początkiem nowej franczyzy w MCU?

W jednym z ostatnich wywiadów, Scarlett Johansson stwierdziła, że "Czarna Wdowa" będzie pierwszą odsłoną "samodzielnej serii". Sugeruje to, że jej bohaterka, w ślad za Iron Manem, Kapitanem Ameryką i resztą superbohaterów, otrzyma własną franczyzę filmową, skupiającą się wyłącznie na jej postaci. 

Przeczytaj także

Akcja "Czarnej Wdowy" ma się rozgrywać pomiędzy wydarzeniami z "Civil War", a "Infinity War". Krążą jednak pogłoski o dwóch, a nawet trzech płaszczyznach czasowych. Jedna z nich miałaby rozwiązać zagadkę Budapesztu, o której tyle wspominali Nat i Hawkeye. Fani liczą również na pokazanie pierwszego spotkania Natashy z Zimowym Żołnierzem. Jeśli wymienione wydarzenia nie są częścią fabuły "Czarnej Wdowy", istnieje szansa, że zobaczymy je w następnych odsłonach

Przeczytaj także

Istnieje również szansa, że twórcy postanowią w jakiś sposób wskrzesić postać Natashy i wówczas akcja kolejnych części mogłaby rozgrywać się w teraźniejszości, lub przyszłości. Istnieje również opcja numer trzy, raczej najbardziej prawdopodobna. Rzekoma seria miałaby się bowiem składać z filmów poświęconych Czarnej Wdowie, lecz nie personalnie Natashy Romanoff. Zatem, kolejne odsłony mogłyby być poświęcone innym kobietom, które dzierżyły ten tytuł. Jak przykładowo Yelena Belova, która pojawi się w "Czarnej Wdowie". Są to jednak wyłącznie spekulacje. Nie zostaje nam nic innego, jak czekać na oficjalne informacje. 

Przeczytaj także

"Czarna Wdowa" - kiery premiera?

"Czarna Wdowa" zadebiutuje 1 maja 2020 roku, otwierając 4. fazę MCU. U boku Scarlett Johansson wystąpią między innymi David Harbour jako Alexei - The Red Guardian, Florence Pugh jako Yelena Belova, Rachel Weisz jako Melina oraz O. T. Fagbenle jako Mason.

Zobacz też: Marvel zdradził skąd wziął się pseudonim Black Widow

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.