Czarna Wdowa otrzyma solowy film?

Robert Skowronski
09.05.2016 11:37
Czarna Wdowa otrzyma solowy film? Fot. kadr z filmu

Fani filmów o superbohaterach domagali się tego już od jakiegoś czasu. W końcu Kevin Feige zdradził, że powstanie produkcji poświęconej w pełni Czarnej Wdowie jest bardzo prawdopodobne.

Wraz z premierą „Kapitana Ameryki: Wojny bohaterów” Marvel wszedł w tzw. Fazę Trzecią budowania swojego kinowego uniwersum. W jej ramach ujrzymy jeszcze takie obrazy, jak m.in. „Doktor Strange”, „Strażnicy Galaktyki 2”, „Czarna Pantera” czy „Kapitan Marvel”. Zwieńczeniem tego rozdziału w historii studia będzie „Avengers: Infinity War Part 2” w maju 2019 roku.

Co dalej? Okazuje się, że w planach pojawił się projekt solowego filmu poświęconego postaci Czarnej Wdowy, w którą do tej pory, już pięciokrotnie, wcielała się Scarlett Johansson. Kevin Feige, prezes Marvel Studios, już wcześniej brał pod uwagę taką ewentualność, jednak widział to jako odległą przyszłość.

Nie wiem czy jest sens mówić o takich rzeczach, które są możliwe za cztery albo pięć lat… Czasem to tyle trwa. „Doktor Strange” był rozważany przez 10 lat zanim się zdecydowaliśmy. Teraz jesteśmy skupieni na następnych dziewięciu filmach, które czekają nas do końca 2019 roku.

Feige zdaje się, że zmienił już nieco sposób myślenia, gdyż wyznał, że widzowie najpewniej otrzymają film o agentce Romanoff. Co prawda przez najbliższe lata te plany mogą jeszcze ulec zmianie, ale zważywszy na to, że projekt ma duże poparcie wśród potencjalnych odbiorców nie powinniśmy się spodziewać jego usunięcia z kalendarza studia.

To, gdzie pójdziemy dalej w najbliższych kilku latach wciąż jest w fazie rozmów - ciągle mamy sporo do zrobienia zanim ten czas nastąpi. Mogę śmiało powiedzieć, że z postaci, którym twórczo i emocjonalnie jesteśmy oddani można wymienić Czarną Wdowę. To świetna bohaterka, podobnie jak jej przedstawienie przez Scarlett Johansson. To jedna z głównych postaci w drużynie Avengers i ma niesamowite historie, które można opowiedzieć i przekształcić w osobną serię.

Marvel ma już zaplanowane trzy terminy wydawnicze, do których nie został przypisany żaden konkretny tytuł. Są to 1 maja, 10 lipca i 6 listopada 2020 roku. Być może któraś z tych dat zostanie oddana Czarnej Wdowie.

Kevin Feige w jednej ze swoich wcześniejszych wypowiedzi wyznał, jak widzi kobiece postacie w kinowym uniwersum Marvela:

Mamy Natalie Portman w „Thorze”, Gwyneth Paltrow w „Iron Manie” czy Scarlett Johansson w „Avengers” – nasze filmy są pełne błyskotliwych, inteligentnych i silnych kobiet. Pokazujemy je jako silne bohaterki, a nie damy w tarapatach. 

Z nowych projektów w jakie zaangażowana jest obecnie Johansson można wymienić „Ghost in the Shell”, czyli filmową ekranizację popularnego anime i mangi autorstwa autorstwa Masamune Shirowa. Aktorkę zobaczymy też oczywiście w dwóch odsłonach „Avengers: Infinity War”.

Chcielibyście, żeby Czarna Wdowa otrzymała solowy film?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.