"Czarna Wdowa" z lepszymi wynikami od "Szybkich i wściekłych". Czy to film Marvela ocali kina?

12.07.2021 13:48
"Czarna Wdowa" z lepszymi wynikami od "Szybkich i wściekłych". Czy to film Marvela ocali kina? Fot. materiały prasowe/Disney

Disney oficjalnie poinformował, że nowy film "Czarna Wdowa" jest ich największym sukcesem komercyjnym od czasu "Skywalker. Odrodzenie" - zwłaszcza w ramach usługi Premier Access na Disney+.

Czarna Wdowa międzynarodowym hitem kinowym. Czy kogoś to zaskakuje?

Film "Czarna Wdowa" trafił w końcu do kin i na Disney+ w ramach usługi Premier Access. Produkcja nie tylko zdobyła szczyt box-offisowych zestawień w wielu krajach na całym świecie, ale także dziesiątki milionów dolarów za pośrednictwem wspomnianego Premier Access. Disney poinformował w oficjalnym oświadczeniu, że obraz ze Scarlett Johansson zarobił 80 milionów dolarów w USA, 78 milionów na rynku międzynarodowym oraz aż 60 milionów dolarów przez Disney+.

Polecamy

To jest przełomowe dla Disneya, który wcześniej nie zdradzał liczb związanych z Premier Access, a przecież w ramach tej usługi zadebiutowały filmy "Mulan", "Raya i Ostatni smok", "Cruella", "Czarna Wdowa", a niedługo również pojawi się "Wyprawa do dżungli".

Szef zarządu Disney Media and Entertainment Distribution, Kareem Daniel nie mógł się nacieszyć z wyniku finansowego "Czarnej Wdowy":

Kolejny raz Marvel dostarczył niezwykły film - "Czarna Wdowa" przebiła kolejne rekordy w trakcie tego niezwykle dziwnego okresu dla naszego rynku. To tylko potwierdza nasze przekonanie, że nasza obecna strategia działa - ci, którzy pragną kinowego doświadczenia, znajdą je w kinach, natomiast ci przejmujący się pandemią, będą mogli nacieszyć się produkcjami z zacisza swojego domu.

Polecamy

Wszystkie te cyferki oznaczają, że "Czarna Wdowa" jest największym kinowym przebojem od czasów "Gwiezdnych wojen: Skywalker. Odrodzenie" z 20 grudnia 2019 roku. Nowa produkcja Marvel Studios jest również pierwszym obrazem kinowym, który zarobił łącznie ponad 100 milionów dolarów w amerykańskim box-offisie od czasu początku pandemii COVID-19.

Film "Czarna Wdowa" zadebiutował w polskich kinach 9 lipca 2021 roku.  

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.