Rosjanie przygotowali odpowiedź na "Czarnobyl" HBO. Zobacz zwiastun

25.07.2019 11:46
Fot. YouTube/HBO

"Czarnobyl" nie wszystkim się spodobał. Rosjanie postanowili przygotować odpowiedź na serial HBO. Za jego stworzenie odpowiada propagandowa stacja telewizyjna.

Serial HBO "Czarnobyl" wstrząsnął widzami. Twórcy produkcji pokazali, jak wyglądała katastrofa z 1986 roku. Mogliśmy dowiedzieć się z niej, co tak naprawdę wydarzyło się w elektrowni w Czarnobylu, a także poznać długotrwałe skutki, jakie niósł za sobą ten wybuch. Podczas gdy cały świat zachwycał się serialem HBO, w Moskwie wywołał on ogromną burzę. Do tego stopnia, że Rosjanie postanowili odpowiedzieć własną produkcją.

Zobacz także: "Czarnobyl" - amerykański lekarz twierdzi, że serial źle pokazuje skutki choroby popromiennej

"Czarnobyl": rosyjska odpowiedź na serial HBO

"Czarnobyl" HBO już dziś uznany jest za jeden z najlepszych seriali 2019 roku. Trudno się dziwić. Jest bardzo dobry technicznie i sama tematyka jest oczywiście niezwykle atrakcyjna. Rosjanie jednak nie przyjęli pokazanej przez HBO historii i postanowili stworzyć odpowiedź na "Czarnobyl".

Przeczytaj także

W sieci pojawił się właśnie zwiastun rosyjskiego "Czarnobyla". Już zanim ukazała się zapowiedź wiedzieliśmy jedno - będzie to produkcja propagandowa.

Za stworzenie rosyjskiego serialu "Czarnobyl" odpowiada telewizja NTV, która znana jest na zachodzie z tego, że ukazuje przekazy propagandowe. Reżyser produkcji, Aleksiej Muradow, twierdzi jednak, że to jego serial przekaże całą prawdą o katastrofie w Czarnobylu. 

W zwiastunie możemy zobaczyć, że pojawiają się amerykańskie służby. Według dotychczasowych doniesień mediów to właśnie je Rosjanie zamierzają obarczyć winą za wybuch w elektrowni.

Jedno jest pewne - rosyjski "Czarnobyl" nie będzie miał takiego rozmachu jak ten HBO. 

Zobacz także: "Czarnobyl" - instagramowi influencerzy oblegają miasto po premierze serialu HBO

Katarzyna Leszczyńska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.