Czarny kostium herosa i Jake Gyllenhaal w roli Mysterio na nowych zdjęciach z planu „Spider-Man: Far From Home”

Sergiusz Kurczuk
02.10.2018 12:51
Czarny kostium herosa i Jake Gyllenhaal w roli Mysterio na nowych zdjęciach z planu „Spider-Man: Far From Home” Fot. kadr z filmu Avengers: Infinity War

W filmie „Spider-Man: Far From Home” tytułowy bohater nie tylko zmierzy się z nowym czarnym charakterem, ale również otrzyma nowy strój. Potwierdzają to nowe zdjęcia z planu kolejnej produkcji Marvel Studios.

Chociaż pod koniec „Avengers: Infinity War” Spider-Man rozpłynął się w powietrzu, podobnie jak wielu innych herosów MCU, fani doskonale wiedzą, że najwięksi superbohaterowie Ziemi znajdą sposób, by przywrócić poległych do życia. Marvel Studios specjalnie się z tym nie kryje i chociaż bracia Russo zapewniają, że herosi naprawdę umarli, zapowiedzi na kolejne lata wskazują, że Black Panther, Doktor Strange, Strażnicy Galaktyki i bohater tego artykułu zmartwychwstaną. Obecnie trwają zdjęcia do drugiego filmu o solowych przygodach bohatera granego przez Toma Hollanda. Nowe fotografie z planu zdjęciowego „Spider-Man: Far From Home”, zdradzają całkiem dużo informacji na temat nowego rozdziału z życia Ścianołaza. 

„Spider-Man: Far From Home” - czarny kostium Petera Parkera

W każdym z filmów MCU, w których pojawiał się Spider-Man, możemy zauważyć pewien powtarzający się schemat - widzimy dwa kostiumy Spider-Mana. W „Civil War” Spidey przeszedł ze stroju domowej roboty na profesjonalne wdzianko od Tony'ego Starka. W filmie „Spider-Man: Homecoming” Peter otrzymał propozycje dołączenia do Avengers i otrzymania uniformu Iron Spider. W „Infinity War” Peter odszedł od klasycznego stroju i założył wcześniej wspomnianą zbroję. Fani zaczęli się zastanawiać jakim wyglądem Spider-Mana twórcy „Far From Home” zaskoczą widzów filmu. W końcu komiksowy pierwowzór również posługiwał się wieloma strojami. 

650 Fot. foto: Amazing Spider-Man vol. 1 #650

W połowie września 2018 roku pojawiło się dość niewyraźne zdjęcie z planu, przedstawiające Spider-Mana w ciemnym kostiumie. Fani założyli, że może to być taktyczna wersja uniformu, znana z komiksu „Spider-Man: Big Time”. Wystarczyło jednak poczekać kilka dni, żeby okazało się, że nowy kostium odnosi się do innej pajęczej opowieści. Chodzi o czarny kostium Spider-Mana. Od razu rozwiewamy wszelkie wątpliwości. Filmowy strój to odniesienie do alternatywnej rzeczywistości znanej jako Noir, nie do klasycznej historii, w której Peter Parker po raz pierwszy związał się z Venomem

1 Fot. foto: Spider-Verse Team-Up vol. 1 #1

„Spider-Man: Far From Home” - Jake Gyllenhaal jako Mysterio

Tuż po rozpoczęciu produkcji sequela „Homecoming” w siei pojawiła się informacja, że nowym przeciwnikiem Spider-Mana zostanie kolejny klasyczny złoczyńca z komiksów. Chodzi o mistrza iluzji o pseudonimie Mysterio. W postać miał wcielić się Jake Gyllenhaal. Po kilku miesiącach doniesienia okazały się prawdziwe, co potwierdziły zdjęcia z planu „Far From Home”. Widzimy na nich aktora w kostiumie Mysterio. Twórcy postanowili złożyć hołd oryginałowi. Kostium złoczyńcy do złudzenia przypomina strój, który nosi komiksowy czarny charakter. 

19 Fot. foto: Ben Reilly: Scarlet Spider vol. 1 #19

Filmowy Mysterio ma zielony kostium ze złotymi elementami, a nawet pelerynę. Brakuje jednak charakterystycznej maski w postaci kopuły. Być może nagrywana scena dzieje się po zniszczeniu nakrycia głowy lub ten fragment stroju zostanie stworzony przy użyciu komputera

„Spider-Man: Far From Home” - kiedy premiera?

Zanim zobaczymy kolejny solowy film o Spider-Manie, najpierw odbędzie się premiera dwóch innych produkcji Marvel Studios. 8 marca 2019 na ekrany kin trafi „Captain Marvel”. 25 kwietnia zobaczymy natomiast wciąż niezatytułowaną 4. część „Avengers”„Spider-Man: Far From Home” zadebiutuje dopiero 4 lipca tego samego roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.