Czego baliśmy się dwa lata temu? Top 10 najstraszniejszych horrorów 2016 roku

Sergiusz Kurczuk
07.09.2018
Aktualizacja: 09.03.2020 12:57
Czego baliśmy się dwa lata temu? Top 10 najstraszniejszych horrorów 2016 roku Fot. materiały promocyjne

Które horrory 2016 roku najbardziej przeraziły kinomanów? Sprawdźcie zestawienie najstraszniejszych filmów grozy 2016!

Nadchodzi jesień, a kina znowu nawiedzą horrory. Rok 2017 udowodnił, że filmy grozy nie tylko mogą powiedzieć coś nowego, ale również przyciągnąć przed ekran spore rzesze widzów. Które produkcje były jednak najpopularniejsze w roku 2016? W związku ze zbliżającym się sezonem na horrory stworzyliśmy listę 10 najstraszniejszych horrorów sprzed dwóch lat. Które tytuły przerażały (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) najbardziej? 

>> Zobacz także: Top 10 najstraszniejszych horrorów wszech czasów <<

TOP 10: Najstraszniejsze horrory 2016 roku

10. Horrory 2016 - „I Am Not a Serial Killer”

W horrorze Billy'ego O'Brina poznajemy nastolatka z myślami samobójczymi. Jego zadaniem jest wytropienie i zniszczenie zabójcy z ponadnaturalnymi zdolnościami. Jednocześnie musi podjąć walkę z własnymi demonami. Film powinni zobaczyć wszyscy fani Christophera Lloyda.

9. Horrory 2016 - „Southbound”

Antologia opowieści grozy, rozgrywających się na opuszczonym odcinku autostrady. W trakcie filmu poznajemy 5 przerażających historii, których bohaterowie będą musieli stawić czoła różnym formom zła.

8. Horrory 2016 - „Oczy matki”

W filmie Nicolasa Pesce główną bohaterką jest Francisca. Dziewczyna mieszka samotnie na farmie. Wiedzie spokojne życie, ale sielankę przerywa niespodziewana tragedia. Francisca będzie musiała stawić czoła demonom z przeszłości. 

7. Horrory 2016 - „Cloverfiled Lane 10”

Produkcja na pograniczu horroru i thrillera, który rozgrywa się w uniwersum stworzonym kilka lat wcześniej przez J.J. Abramsa. Główna bohaterka budzi się w piwnicy. Jest zamknięta z tajemniczym mężczyzną, który utrzymuje, że uratował ją przed atakiem chemicznym. Czy jego intencje są szczere?

6. Horrory 2016 - „Autopsja Jane Doe”

Przedmiotem tego horroru są tytułowe zwłoki anonimowej młodej kobiety. Ciało badają miejscowy koroner oraz jego młody syn. Szybko dochodzą do wniosku, że kobieta umarła w wyniku okultystycznych rytuałów. W kostnicy zaczynają się wkrótce dziać przerażające rzeczy, których nie można wytłumaczyć naukowo. 

5. Horrory 2016 - „W cieniu śmierci”

Koprodukcja, w której udział brali twórcy z krajów Bliskiego Wschodu (Iran, Katar, Jordania) i Wielkiej Brytanii. W horrorze Babaka Anvariego widzimy matkę i córkę, które planują ułożyć sobie życie po tragedii, jaka je spotkała - wojnie. Wprowadzają się do tajemniczego domu, w którym dzieją się niewyjaśnione rzeczy. 

4. Horrory 2016 - „Zombie Express”

Polski tytuł tego koreańskiego horroru mówi wszystko. Akcja rozgrywa się w pociągu, jadącego z Seulu do Pusan. Pasażerowie odkrywają, że są świadkami epidemii zombie. Czy komuś uda się dojechać do celu podróży w jednym kawałku?

3. Horrory 2016 - „Nie oddychaj”

Kolejna produkcja z elementami dreszczowca. Grupa nastolatków postanawia dokonać przestępstwa doskonałego - włamać się do domu niewidomego mężczyzny. Szybko okazuje się, że to młodociani przestępcy są ofiarami człowieka, którego chcieli okraść. 

2. Horrory 2016 - „Czarownica: Bajka Ludowa z Nowej Anglii”

Film, który zachwycił swoją formą wielu fanów kina grozy. Akcja dzieje się w 1630 roku na farmie w Nowej Anglii. Gospodarstwo prowadzi małżeństwo posiadające piątkę dzieci. Rodzinę przeszywa tragedia w postaci zaginięcia najmłodszego syna. Wydarzenie powoduje nieurodzaj, a członkowie rodziny zaczynają zwracać się przeciwko sobie. Kto stoi za zniknięciem dziecka?

1. Horrory 2016 - „Obecność 2”

Słynny film Jamesa Wana w 2016 roku doczekał się drugiej części. Akcja dzieje się kilaka lat po wydarzeniach z „Obecności”. Słynni demonologowie Lorraine i Ed Warrenowie wyruszają do północnego Londynu, by przyjrzeć się kolejnej paranormalnej sprawie. Maja zamiar pomóc samotnej matce, wychowującej czwórkę dzieci. Problem leży w domu, nawiedzonym przez złe duchy. Jakie sekrety kryje budynek?

>> Nie przegap: 10 horrorów opartych na faktach <<

Już 7 września 2018 roku w kinach pojawi się kolejny spin-off „Obecności” - horror „Zakonnica”. W październiku zobaczymy natomiast nową część „Halloween”. Miejmy nadzieję, że nasza lista osłodzi Wam oczekiwanie na horrory 2018 roku. Jeśli lubicie przerażające filmy, koniecznie sprawdźcie zestawienie dotyczące najgorszych scen gore w horrorach w historii. A jeśli chcecie się odpowiednie przygotować do seansu „Zakonnicy”, przeczytajcie nasz TOP horrorów o siostrach zakonnych

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.