Czego nie było w „Lidze Sprawiedliwości”? Zobacz wszystkie usunięte sceny i dialogi pojawiające się w zwiastunach

Sergiusz Kurczuk
22.11.2017 15:40
Czego nie było w „Lidze Sprawiedliwości”? Zobacz wszystkie usunięte sceny i dialogi pojawiające się w zwiastunach Fot. toto: IGN/YouTube

Rozczarowaliście się, że w „Lidze Sprawiedliwości” zabrakło scen, które zapamiętaliście ze zwiastunów? Okazuje się, że w trailerach pokazano sporo materiału, który nie trafił do finalnej wersji filmu. 

To, że w dzisiejszych czasach trailery nie zawsze mają za zadanie pokazać najlepsze urywki z filmu, ale potrafią też manipulować widzem, doskonale wiedzą wszyscy fani „Gwiezdnych Wojen”. W zapowiedziach filmu „Thor: Ragnarok” również znalazło się kilka fragmentów, których w końcu nie zobaczyliśmy w kinie, lub które zostały zmienione, żeby nie zdradzić zbyt dużo informacji na temat fabuły. Jednak w przypadku „Ligi Sprawiedliwości” jest trochę inaczej. Wszystko za sprawą dokrętek i zmian w scenariuszu, które po części wymusiło nagłe zastępstwo na fotelu reżysera.

Tuż po premierze sami aktorzy wyznali, że wiele scen finalnie nie pojawiło się w filmie. Zresztą widzowie już wystosowali do Warner Bros. petycję, w której proszą, żeby studio wydało film w wersji reżyserskiej. Do akcji przyłączyły się nawet osoby pracujące przy „Lidze Sprawiedliwości”. Nie ma się więc co dziwić, że zwiastuny troszeczkę oszukały widzów. Ich twórcy mieli z czego wybierać. Portal IGN przygotował kompilację, w której zestawia wszystkie fragmenty z trailerów, których próżno szukać w kinowej wersji. 

Jak widać, usuniętego materiału starczyło na prawie 2-minutowe wideo. Czasami są to całe sekwencje, czasem pojedyncze sceny, ale zdarzają się również dialogi, które słyszymy z offu. Magia kina wciąż ma się świetnie, a twórcy w bardzo prosty sposób mogą manipulować widzem. Niestety w przypadku „Ligi Sprawiedliwości” się to nie do końca udało, bo na film w pierwszym tygodniu przyszło o wiele mniej widzów, niż się spodziewano. Tym samym pierwszy film DCEU opowiadający o grupie superbohaterów stał się produkcją, która może się pochwalić najgorszym wynikiem otwarcia

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.