Czy Billy Dee Williams powróci jako Lando Calrissian w IX epizodzie „Star Wars”?

Sergiusz Kurczuk
28.05.2018 14:26
Lando Calrissian|undefined Fot. kadr z filmu Gwiezdne Wojny - Imperium Kontratakuje

Lando Calrissian to jedna z bardziej lubianych postaci drugoplanowych oryginalnej trylogii „Gwiezdnych Wojen”. Czy Billy Dee Williams powróci do swojej słynnej roli IX epizodzie?

Lando Calrissian wprowadził wiele zamieszania w „Imperium kontratakuje”, ale odkupił swoje winy w „Powrocie Jedi”. To właśnie w tym filmie mieliśmy okazję po raz ostatni oglądać Billy'ego Dee Williamsa w roli kosmicznego hazardzisty. Postać pojawiła się w serialach dziejących się w uniwersum „Star Wars”, a ostatnio w młodego Lando wcielił się Donald Glover w spin-offie „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie”, ale fani pierwszych „Gwiezdnych Wojen” czekają na powrót Williamsa. Co prawda aktor nie rozstał się z postacią na stałe, bo niejednokrotnie dubbingował Lando. Do tej pory nie powrócił jednak w tej roli na kinowy ekran. Czy jest szansa, że w finale 3. trylogii aktor znowu zagra tego słynnego bohatera?

Billy Dee Williams jako Lando Calrissian w „Star Wars” IX?

Nowa trylogia rozgrywa się kilkanaście lat po wydarzeniach z „Powrotu Jedi”. Ku uciesze fanów po prawie 40 latach do swoich najsłynniejszych ról wrócili Mark Hamill oraz Carrie Fisher. Nawet Harrison Ford postanowił po raz ostatni zagrać Hana Solo. Miłośnicy kosmicznej sagi mieli nadzieję, że w „Ostatnich Jedi” pojawi się Lando. Twórcy filmu stwierdzili jednak, że klimat epizodu nie pasuje do barwnej postaci. Zasugerowali, że Williams wcieli się w Calrissiana we wciąż niezatytułowanej 9. części „Gwiezdnych Wojen”

Niedawno aktor skończył 81 lat. Okazuje się jednak, że jest w niesamowitej jak na swój wiek formie. Williams był gościem specjalnym konwentu MegaCon Orlando. Na Twitterze imprezy pojawił się wpis na temat Williamsa. 

Fakt z życia Billy'ego Dee Williamsa: Billy właśnie skończył 81 lat. Trenuje z trenerem 3 razy w tygodniu i przeszedł na zupełnie nową dietę. 

Ta na pozór mało znacząca informacja kryje potwierdzenie zapowiedzi, że w IX epizodzie „Gwiezdnych Wojen” wystąpi kolejny aktor z oryginalnej obsady. Zarówno Fisher, jak i Hamill przeszli podobne treningi, przygotowując się do powrotu na plan „Star Wars”. Oczywiście może to być jedynie zbieg okoliczności, a 80-letni aktor chce po prostu zostać w dobrej formie. Jednak tak wymagający trening rozpalił nadzieje miłośników starych „Gwiezdnych Wojen”.

Han Solo i Luke zginęli w kolejnych częściach nowej trylogii. Przy życiu została jedynie Leia, ale aktorka, która się w nią wcielała odeszła w roku 2016. Prawdopodobnie bohaterka nie pojawi się na ekranie w IX epizodzie. Luke jako mistrz Jedi może powrócić w duchowej formie, ale możliwe, że Lando jako jeden z ostatnich bohaterów pierwszego pokolenia „Star Wars” przekaże pałeczkę nowym postaciom.

Czy Calrissian okaże się jedynym sojusznikiem Ruchu Oporu, który (z dużym spóźnieniem) odpowiedział na ich wołanie o pomoc? Przekonamy się już w grudniu 2019 roku, kiedy finał historii rodu Skywalkerów trafi do kin. Młody Lando powróci prawdopodobnie w kolejnej części przygód Hana Solo, lub we własnym filmie

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.