Czy Chewbacca zjada Porgi w „Ostatnich Jedi”?

Natalia Hluzow
27.11.2017 11:35
Czy Chewbacca zjada Porgi w „Ostatnich Jedi”? Fot. kadr z wideo

Czy urocze stworki, które braliśmy za nowych przyjaciół Chewbacci są tak naprawdę jego pożywieniem?

Czy Rey przejdzie na Ciemną Stronę Mocy? Czy Kylo Ren zabije swoją matkę, Leię? Czy dojdzie do spotkania Luke'a i Lei? Wszystkie te pytania przestały mieć znaczenie w obliczu nowej fundamentalnej zagwozdki wszystkich fanów „Star Wars” – Czy Chewie pożera Porgi?!

Wszyscy kochają Porgi. Odkąd po raz pierwszy te małe, skrzydlate stworzenia o oczach kota ze „Shreka” pojawiły się w zapowiedziach 8. części „Gwiezdnych wojen”, miłośnicy sagi oszaleli na ich punkcie, zgodnie twierdząc, że od czasów Ewoków w świecie „Star Wars” nie pojawiło się nic równie słodkiego. Chewbacca zdaje się być innego zdania. Chyba, że przez słodkie rozumiemy ich smak…

W 15-sekundowym spocie, który trafił do sieci w Święto Dziękczynienia, mogliśmy zobaczyć, jak Chewie bezceremonialnie strąca Porga z deski rozdzielczej Sokoła Millenium. To jednak nie wszystko. Fani odkryli, że w zakulisowym materiale wideo, który opublikowano w lipcu 2017 roku, z ust Chewbacci wystaje piórko. Czyżby należało ono do jednego z Porgów zanim włochaty bohater go pożarł?

porg 1 Fot. foto: kadr z wideo

Choć brzmi to bardziej niż przerażająco, wszystko wskazuje na to, że Porgi nie są małymi przyjaciółmi Chewbacci, a stworzeniami, które opanowały Sokoła Millenium ku wielkiemu rozdrażnieniu najlepszego przyjaciela Hana Solo. Potwierdza to wcielający się w postać Finna John Boyega, który nazwał ostatnio stworzonka „dziwacznymi” i powiedział, że bliżej im do Mynocków niż do Ewoków. Czy zatem daliśmy się zwieść ich wielkim zdziwionym oczom, podczas gdy są one tylko zbędnym balastem dla bohaterów? A może denerwujące wszystkich Porgi, w których początkowo Chewie dostrzega tylko potencjalne pożywienie, w końcu pomogą załodze Sokoła Millenium, staną się bliskie bohaterom i w jakiś sposób wpłyną na historię?

W końcu Neal Scanland, odpowiedzialny za ich tworzenie, powiedział, że Porg, którego widzimy w kokpicie nie wypełnia może luki po Hanie Solo, ale jest zaprzyjaźniony z Chewiem. Poza tym, już  w lipcu 2017 krążyły pogłoski, że stworki mają mieć kluczowe znaczenie dla fabuły. Wierzymy więc, że nie mogło chodzić jedynie o zapełnianie brzucha Chewbacci i że Porgi mają do zaoferowania coś więcej niż tylko uroczy wygląd.

Jaką rolę ostatecznie odegrają w filmie? Tego dowiemy się już 14 grudnia 2017 roku, kiedy „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi” będzie miał swoją premierę. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.