Czy Dumbledore i Grindelwald będą mieli romans w sequelu „Fantastycznych zwierząt”?

Sergiusz Kurczuk
01.02.2018 10:42
Czy Dumbledore i Grindelwald będą mieli romans w sequelu „Fantastycznych zwierząt”? Fot. CapFSD/face to face/East News, Warner Bros/East News

W drugiej części „Fantastycznych Zwierząt” zobaczymy młodych Albusa Dumbledore'a i Gellerta Grindelwalda. Czy między nimi pojawi się uczucie?

Seria filmów o Harrym Potterze już za nami, ale w 2016 roku pojawił się pierwszy kinowy spin-off dziejący się w świecie stworzonym przez J.K. Rowling. Mowa o filmie „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”Eddiem Redmaynem w roli głównej. Już niedługo, bo 16 listopada 2018 roku zobaczymy drugą część filmu zatytułowaną „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”. Tym razem Newt Scamander połączy siły z młodym Albusem Dumbledorem (Jude Law), by pokonać czarodzieja o rasistowskich zapędach, w którego wcielił się Johnny Depp. Fani zastanawiają się, czy w filmie Davida Yatesa pojawi się wątek homoseksualnego romansu Dumbledore'a i Grindelwalda.

Dumbledore był gejem?

Jakiej orientacji był były dyrektor Hogwartu? W 2007 roku Rowling wyznała w jednym z wywiadów, że zawsze postrzegała tego bohatera jako homoseksualistę. Zresztą w książkach pojawiło się kilka wskazówek, co do orientacji Dumbledore'a. Kiedy pojawił się zarys fabuły 2. części „Fantastycznych zwierząt”, prawdziwi fani świata Harry'ego Pottera zaczęli zachodzić w głowę, czy pojawi się wątek romansu Dubledore'a i Grindelwalda. 

Młodzi Dumbledore i Grindelwald Fot. foto: kadr z filmu Harry Potter i Insygnia Śmierci

Reżyser filmu został zapytany o to w rozmowie z Entertainment Weekly. Okazuje się, że uczucie między bohaterami nie zostanie powiedziane wprost.

Myślę, że wszyscy fani są tego świadomi. Miał bardzo napiętą relację z Grindelwaldem, kiedy byli młodymi mężczyznami. Zakochali się w swoich pomysłach i ideologiach. 

Całkiem możliwe, że romans między bohaterami zostanie ukazany w kolejnych częściach „Fantastycznych Zwierząt”. Oryginalnie miała to być trylogia, jednak wiadomo, że ewentualna kontynuacja zależy od powodzenia finansowego filmu. Pierwsza część nie była ogromnym hitem, a nad drugą wisi zła sława Johnny'ego Deppa, który został oskarżony przez ówczesną żonę Amber Heard o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad nią. Opinia publiczna oraz fani aktora podzielili się. Niektórzy nawet bojkotowali „Zbrodnie Grindelwalda” za jedną z głównych ról Deppa. Promocja filmu niefortunnie rozpoczęła się, kiedy pojawiła się akcja #metoo, co przypomniało potencjalnym widzom o oskarżeniach Heard. 

Jak potoczą się losy spin-offa? Przekonamy się pod koniec roku, kiedy film „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda” wejdzie na ekrany kin. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.