Czy „Gambit” będzie ostatnim filmem na podstawie komiksów Marvela od studia Fox?

Sergiusz Kurczuk
21.09.2018 13:53
Czy „Gambit” będzie ostatnim filmem na podstawie komiksów Marvela od studia Fox? Fot. X-Men vol. 2 #200, Retna/Photoshot/REPORTER/East News

Do tej pory za filmy na podstawie komiksów o X-Men odpowiadało studio Fox. Po przejęciu praw do mutantów przez Disneya sytuacja się zmieni. Czy „Gambit” będzie ostatnim filmem Fox o homo superior?

Fani filmowych adaptacji Marvela już nie mogą się doczekać na moment, kiedy MCU wypełni się mutantami. W komiksach to ważny element populacji uniwersum, bez którego herosi związani z Avengers, czy Spider-Man nie mogliby się obejść. Od roku 2000 za filmy o superbohaterskich mutantach odpowiadało studio 20th Century Fox. Ekspansja Disneya, do którego należy Marvel Studios, spowodowała, że niebawem prawa do mutantów z komiksów Marvela wpadną w ręce Myszki Miki. Szef Marvel Studios Kevin Feige już potwierdził, że za kilka lat homo superior staną u boku bohaterów MCU. Wygląda jednak na to, że Fox chce wykorzystać ostatnie chwile posiadanie postaci związanych z X-Men, by stworzyć kilka produkcji. Ostatnią ma być długo wyczekiwany solowy film o Gambicie

„Gambit” zakończy adaptacje komiksów Marvela przez studio Fox?

Informacja została podana przez portal Omega Underground. Według sugestii autorów artykułu 20th Century Fox chce rzutem na taśmę dać fanom długo obiecywany film o charyzmatycznym mutancie. Do tej pory prace nad „Gambitem” przekładano już kilkukrotnie. Wielu fanów położyło już nawet krzyżyk na tej produkcji, szczególnie po przejęciu Fox przez Disneya. Okazuje się jednak, że twórcy filmu z Channingiem Tatumem w w tytułowej roli nie poddadzą się tak łatwo. Zdjęcia do filmu mają ruszyć 15 lutego 2019 roku w Nowym Orleanie, czyli rok po ostatnim planowanym rozpoczęciu prac nad produkcją. 

Brzmi obiecująco tylko, że „Gambit” nie ma na razie reżysera. Początkowo produkcją miał zająć się Rupert Wyatt, potem przewijały się nazwiska Douga Limana i Gore'a Verbinskiego. Na początku roku 2018 plotkowano, że film wyreżyseruje Jordan Vogt-Roberts. Mimo tych problemów organizacyjnych producent Simon Kinberg zarzekał się, po ogłoszeniu przesunięcia premiery filmu, że zdjęcia rozpoczną się w roku 2018. Trudno więc odpowiedzieć na pytanie, czy „Gambit” zakończy adaptacje komiksów Marvela przez studio Fox, bo nie wiadomo, czy w ogóle powstanie. 

X-Men w MCU

Do tej pory na dużym ekranie pojawiło się wielu herosów należących do grupy X-Men bądź z nią związanych. Gambit miał jedynie mały epizod w filmie „X-Men Geneza: Wolverine”. W mutanta wcielił się w nim Taylor Kitsch. To dziwne, że ta niezwykle popularna postać lat 90. nie doczekała się do tej pory porządnej wersji filmowej. Jeśli plany studia Fox nie dojdą do skutku, jedyna nadzieja tkwi w twórcach MCU. Już jakiś czas temu stworzyliśmy tekst, sugerujący, które słynne komiksowe historie powinny trafić na ekran po połączeniu obu kinowych marek. Być może jedną z nich będzie event „Avengers vs X-Men”, w którym Gambit również wystąpił.

Trudno powiedzieć, ale Boss Logic postanowił uzmysłowić ten pomysł za pomocą dwóch fanowskich plakatów filmu na podstawie tej historii. 

Czy fani Gambita w końcu doczekają się filmu o tym herosie? A może będą musieli poczekać, aż mutant pojawi się w MCU? Pokaże nam czas. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.