Czy Gamora powróci w „Avengers 4”?

Sergiusz Kurczuk
21.08.2018 15:15
Czy Gamora powróci w „Avengers 4”? Fot. materiały promocyjne

Czy grana przez Zoe Saldanę Gamora powróci do życia w 4. części przygód Avengers?

Film braci Russo „Avengers: Infinity War” zaskoczył wielu fanów ilością poległych superbohaterów Marvela. Thanos dokonał czegoś, co wstrząsnęło nawet widzami dobrze zaznajomionymi z komiksowymi pierwowzorami. Szalony Tytan wyeliminował za pomocą Rękawicy Nieskończoności połowę populacji wszechświata. Wśród nich było wielu herosów. Zanim jednak doszło do szokującego finału, Thanos musiał zdobyć Kamień Duszy. Kluczem do jego odnalezienia była Gamora - członkini Strażników Galaktyki i przybrana córka szalonego Tytana. 

Porwał kosmitkę i zmusił ją do zdradzenia lokalizacji ukrycia jednego z Kamieni Nieskończoności. Gamora zgodziła się zdradzić sekret i wyruszyła z Thanosem na planetę Vormir. Tam para dowiedziała się, że aby zdobyć klejnot, trzeba poświęcić to, co kocha się najbardziej. Thanos zrzucił Gamorę z urwiska, pozbawiając ją życia, a w jego dłoni pojawił się kolejny element Rękawicy Nieskończoności. Czy te wydarzenia oznaczają, że już nie zobaczymy Gamory?

„Avengers 4” - czy Gamora powróci do życia?

Tuż po premierze filmu internet zalała fala spekulacji fanów filmów Marvel Studios. Wiele z nich dotyczy oczywiście herosów, którzy powrócą do życia. Całkiem prawdopodobne, że uda się wskrzesić większość poległych bohaterów. Czy w śród nich znajdzie się Gamora? Przyglądając się uważniej fragmentom filmu braci Russo, można odpowiedzieć na to pytanie twierdząco. Tuż po wymazaniu z istnienia połowy populacji wszechświata widzimy wizję Thanosa, w której Tytan spotyka się ze swoją córką w nierealnej krainie pełnej ciepłego światła. Co prawda Gamora jest tam małą dziewczynką, ale scena sugeruje, że część jej duszy żyje wewnątrz Kamienia Nieskończoności. Podobnie było zresztą w komiksach.

„Strażnicy Galaktyki vol. 3” bez Gamory?

Inną, bardziej przyziemną przesłanką jest fakt, że Marvel Studios ma już w planach premierę 3. części „Strażników Galaktyki”. W „Avengers: Infinity War” jedynym ocalałym członkiem grupy był Rocket Raccoon. Reszta obróciła się w pył. Wszelkie dostępne na tę chwilę informacje na temat „Strażnicy Galaktyki vol. 3” wskazują, że w produkcji wystąpią główni bohaterowie znani z poprzednich części. O ile film nie będzie się toczył przed wydarzeniami z potyczki z Thanosem, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że do życia wrócą wszyscy Strażnicy łącznie z Gamorą. 

Zabicie tak dużej ilości bohaterów byłoby też marketingowym strzałem w kolano. Przecież szefowie Marvel Studios nie po to w ciągu ostatnich 10 lat budowali złożoną historię, by teraz jednym filmem urwać większość jej wątków. O Gamorę, Spider-Mana, Black Panthera, Doktora Strange'a i innych znaczących herosów możemy więc być spokojni. 

Czy te przypuszczenia się sprawdzą? Dowiemy się w maju 2019 roku, kiedy wciąż niezatytułowany film „Avengers 4” wejdzie na ekrany kin. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.