Czy Georgie przeżył spotkanie z Pennywisem? Zobacz zapowiedź fanowskiego filmu, w którym wystąpili aktorzy z oryginalnego „To”

Sergiusz Kurczuk
29.08.2018 13:31
Czy Georgie przeżył spotkanie z Pennywisem? Zobacz zapowiedź fanowskiego filmu, w którym wystąpili aktorzy z oryginalnego „To” Fot. materiały promocyjne

W sieci pojawił się teaser krótkometrażowej produkcji „Georgie”, ukazującej dorosłego brata Billa Denbrough, któremu udało się przeżyć spotkanie z Pennywisem. W filmie wzięli udział aktorzy z telewizyjnej adaptacji powieści Stephena Kinga. 

Każdy fan historii zawartej w horrorze „To”, (niezależnie czy powieści, czy jednej z adaptacji filmowych), doskonale wie, że akcja zaczyna się od śmierci małego Georgiego. Chłopiec robi z bratem stateczek z gazety i puszcza go potokiem deszczówki płynącym wzdłuż krawężnika. Łódeczka wpada jednak do kanału, w którym czai się Tańczący klaun Pennywise. Od tego momentu w miasteczku Derry zaczynają się dziać dziwne rzeczy, a członkowie Klubu Frajerów zamierzają odnaleźć mordercę Georgiego. W sieci zaprezentowano teaser fanowskiej produkcji, która stawa pytanie, co by było, gdyby chłopcu jakimś cudem udałoby się przeżyć spotkanie z morderczym klaunem.

„Georgie” - zwiastun fanowskiej produkcji w świecie „To”

Twórcami filmu zatytułowanego po prostu „Georgie” są wielki fan prozy Stephena KingaJohn Campopiano oraz filmowiec Ryan Grulich. Wspólnymi siłami postanowili stworzyć kontynuację horroru „To”, składając jednocześnie hołd telewizyjnej adaptacji z lat 90. XX wieku. W sieci pojawił się pierwszy teaser, zapowiadający film „Georgie”. 

Teaser nie jest zbyt długi i zdradza nie wiele, ale pokazuje dorosłego głównego bohatera, który robi stateczek z gazety. Co ciekawe twórcy do tytułowej roli zaangażowali Tony'ego Dakotę - aktora, który wcielił się w postać młodszego brata Billa w filmie „To” z Timem Currym w roli Pennywise'a. To pierwsza rola Dakoty od 25 lat. W produkcji pojawi się też inny aktor, który grał w adaptacji sprzed prawie 30 lat. Chodzi o Bena Hellera, który wcielił się w Stana Urisa. 

„Georgie” to nie pierwsza produkcja Campopiano związana z historią Pennywise'a. W kwietniu 2018 roku pisaliśmy o powstającym dokumencie „Pennywise: The Story of IT”, opowiadającym o filmie Tommy'ego Lee Wallace'a. Obecnie Campopiano zbiera fundusze na dokończenie „Georgiego” za pomocą akcji crowdfundingowej na serwisie Indiegogo. Na razie nie wiadomo, kiedy ukaże się „Georgie”.

Jeśli lubicie historie o morderczych klaunach, ale obie wersji filmu „To” znacie na pamięć, koniecznie przeczytajcie nasz artykuł o horrorach z cyrkowymi potworami w roli głównej

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.