Czy Godzilla mogłaby naprawdę istnieć?

Robert Skowronski
19.06.2017 11:09
Czy Godzilla mogłaby naprawdę istnieć? Fot. kadr z filmu

Przerośnięta jaszczurka to realne zagrożenie? Wiadomo, że to tylko fantazja, ale czy istnieje jednak jakiekolwiek prawdopodobieństwo na to, aby natura wytworzyła taki byt?

Studio Legendary Pictures rozwija swoją serię o gigantycznych monstrach o kolejne tytuły. Niedawno dostaliśmy film „Kong: Wyspa czaszki”, a wcześniej, bo w 2014 roku, na ekrany weszła „Godzilla” Garetha Edwardsa. Drugie z wymienionych dzieł doczeka się kontynuacji w postaci „Godzilla: King of the Monsters”. Obraz ma wejść na ekrany 22 marca 2019, zaś rok później w kinach pojawi się crossover z postaciami Godzilli i King Konga.

To tyle jeżeli chodzi o plany dystrybucyjne. Teraz wejdźmy w świat nauki i zadajmy sobie pytanie o to czy Godzilla mogłaby istnieć naprawdę? Astrofizyk i popularyzator nauki, Neil deGrasse Tyson, wypowiedział się na ten temat:

To niemożliwe, aby istniał gad wielkości Empire State Building, bo nie potrafiłby się utrzymać na własnych nogach. Nie wiem czy tego uczą na podstawach fizyki, ale im jest się większym, tym większa jest objętość, a także waga. Siła kończyn wzrasta tylko zgodnie z przekrojem poprzecznym, więc jest to kwestia obszaru względem objętości. Godzilla zapadłaby się pod swoim własnym ciężarem, a jej jelita prawie natychmiast by eksplodowały. To dlatego cięższe zwierzęta mają grubsze nogi.

Z tą wiedzą możemy w końcu spokojnie zmrużyć oczy bez obaw o to, że nasz budynek zostanie zaatakowany przez gigantyczne monstrum. Poniżej możecie posłuchać pełnej wypowiedzi Neila deGrasse'a Tysona:

Szczegóły fabuły filmu „Godzilla: King of the Monsters” nie są jeszcze znane, ale wiadomo, że w obsadzie znaleźli się Millie Bobby Brown („Stranger Things”), Vera Farmiga („Obecność”), Kyle Chandler („Bloodline”), Ken Watanabe („Incepcja”), O'Shea Jackson Jr. („Straight Outta Compton”), Aisha Hinds („True Blood”) oraz Ziyi Zhang („Dom latających sztyletów”).

Postać ostatniej z wymienionych ma mieć kluczowe znaczenie dla organizacji Monarch. Ziyi ma pojawiać się także w przyszłych filmach Uniwersum Potworów.

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.