Czy Henry Cavill wróci do roli Supermana? Co z filmem „Człowiek ze stali 2”?

Sergiusz Kurczuk
16.10.2018 15:06
Czy Henry Cavill wróci do roli Supermana? Co z filmem „Człowiek ze stali 2”? Fot. kadr z filmu Człowiek ze stali

Kiedy Henry Cavill został obsadzony jako Geralt w serialu Netfliksa „Wiedźmin”, fani filmów DCEU posmutnieli. Czy aktor rzeczywiście porzucił rolę Supermana? A może zobaczymy go w sequelu „Człowieka ze stali”?

Początek września 2018 roku był jednocześnie szczęśliwym i smutnym dniem dla wielu geeków na całym świecie. Wszystko za sprawą oficjalnego ogłoszenia platformy Netflix, które oznajmiło wszem i wobec, że to Henry Cavill wcieli się w Geralta w serialu „Wiedźmin”. Ta informacja oznaczała, że aktor raczej nie pojawi się w kolejnych produkcjach Warner Bros. dziejących się w świecie DCEU. Fani filmowego Supermana od dawna czekali na 2. część „Człowieka ze stali”. Czy produkcja kiedykolwiek ujrzy światło dzienne?

„Człowiek ze stali 2” - Henry Cavill powróci jako Superman?

Kilka dni po ogłoszeniu angażu Cavilla do „Wiedźmina” pojawiły się plotki dotyczące aktora, który zastąpi kinowego Supermana. My również stworzyliśmy sondę na ten temat, w której zaproponowaliśmy kilku aktorów nadających się na nowego Kal-Ela. Ani Cavill, ani Warner Bros. do tej pory nie wydali oficjalnego oświadczenia, w którym oznajmiają (lub zaprzeczają), że brytyjski gwiazdor na dobre odwiesił czerwoną pelerynę i niebieski kostium z literą „S” w logo. Nie wiadomo też, co z sequelem „Człowieka ze stali”. 

Według najnowszych doniesień Variety studio wciąż stoi w miejscu z produkcją  „Człowieka ze stali 2”. Fani zażądali oficjalnego stanowiska w tej sprawie kilka tygodni temu, ale do tej pory przedstawiciele Warner Bros. nie wydają się być przejęci krytyką widzów ich filmów. Z drugiej strony brak decyzji może dawać miłośnikom filmowego Supermana iskierkę nadziei, że Cavill powróci do roli Kryptonianina po zakończeniu zdjęć do „Wiedźmina”. Czy tak się stanie? Będziemy musieli poczekać kilka miesięcy. 

Prace nad serialem o Geralcie mają ruszyć wraz z początkiem listopada 2018 roku. Serial trafi na Netfliksa prawdopodobnie pod koniec roku 2019. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.