Czy Jake Gyllenhaal wcieli się w kolejnego klasycznego przeciwnika Spider-Mana w sequelu „Homecoming”?

Sergiusz Kurczuk
22.05.2018 10:57
Jake Gyllenhaal, Mysterio|undefined Fot. imageSPACE/REX/Shutterstock/East News, kadr z komiksu Amazing Spider-Man vol. 1 #199

Filmowy Spider-Man stanie oko w oko z kolejnym słynnym złoczyńcą. Mowa o Mysterio, w którego ma się wcielić Jake Gyllenhaal.

„Spider-Man: Homecoming” zaprezentował młodego superbohatera w pełnej krasie, podobnie, jak przed wieloma laty zrobili to Stan Lee i Steve Ditko na łamach komiksów Marvela. Grany przez Toma Hollanda heros odbył pierwsza poważną potyczkę z Vulturem, który zadebiutował w 2. numerze serii „The Amazing Spider-Man” z 1962 roku. Okazuje się, że w drugiej części solowych przygód Spideya pojawi się kolejny klasyczny czarny charakter. Mowa o Mysterio, w którego najprawdopodobniej wcieli się Jake Gyllenhaal.

„Spider-Man: Homecoming 2” - Jake Gyllenhaal jako Mysterio?

Te rewelacje na temat sequela filmu Marvel Studios podał portal The Hollywood Reporter. Według doniesień aktor prowadzi obecnie rozmowy z szefami studia w sprawie ewentualnego angażu do roli antagonisty. To nie pierwszy raz, kiedy Gyllenhaal miał wystąpić w filmie o Spider-Manie. Na początku nowego millenium grający wówczas Petera Parkera Tobey Maguire doznał urazu placów. Sam Raimi rozważał zastąpienie Maguire'a Gyllenhaalem, który jest podobny fizycznie do odtwórcy pierwszego filmowego Spideya. Aktor wyleczył jednak kontuzję i pojawił się w dwóch kolejnych produkcjach. 

To nie koniec wieści na temat sequela „Spider-Man: Homecoming”. W drugiej części filmu ponownie zobaczymy Michaela Keatona w roli Vulture'a, co w sumie można było wywnioskować ze sceny po napisach. Variety potwierdza podejrzenia fanów, więc całkiem możliwe, że Mysterio nie będzie jedynym przeciwnikiem, z którym przyjdzie się zmierzyć Spider-Manowi. Czy w końcu na dużym ekranie zadebiutuje grupa złoczyńców znana jako Sinister Six

Kim jest Mysterio?

Fanom Spider-Mana nie trzeba przedstawiać tej postaci. Quentin Beck to przestępca, który niejednokrotnie namieszał w życiu Petera Parkera. Wszystko za sprawą sztuczek. Beck to niespełniony aktor, który występował jako kaskader oraz mistrz efektów specjalnych. Odtrącony przez Hollywood postanowił wykorzystać swoje umiejętności jako zamaskowany przestępca. Za pomocą iluzji, robotów i trików niejednokrotnie potrafił zbić z tropu nawet pajęczy zmysł Spider-Mana. Chociaż jako Mysterio zadebiutował w 13. numerze „The Amazing Spider-Man”, tak naprawdę po raz pierwszy pojawił się znacznie wcześniej, bo w tym samym zeszycie, co Vulture i Tinkerer - postacie wprowadzone w „Spider-Man: Homecoming”. Należał do gangu Tinkerera, udając kosmitę. W końcu dołączył do oryginalnego składu Sinister Six, do którego należeli również Electro, Dr Octopus, Kraven, Sandman i Vulture. Chociaż pod Mysterio podszywało się jeszcze dwóch przestępców, najprawdopodobniej w filmowej wersji zobaczymy właśnie Becka. 

13 Fot. foto: okładka komiksu Amazing Spider-Man vol. 1 #13

Czy Gyllenhaal dostanie rolę? Którzy komiksowi złoczyńcy dołączą do grupy Sinister Six w sequelu „Spider-Man: Homecoming”? Czy tajemnicza kobieca bohaterka pomoże Spider-Manowi w walce z przestępcami? Dowiemy się dopiero 4 lipca 2019 roku. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.