Czy Johnny Depp wystąpi w filmie „Fantastyczne zwierzęta 3”. Aktor odpowiedział

Sergiusz Kurczuk
12.10.2018 12:40
Czy Johnny Depp wystąpi w filmie „Fantastyczne zwierzęta 3”. Aktor odpowiedział Fot. kadr z filmu Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda

Johnny Depp wystąpił jako główny antagonista w filmie „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”. Aktor zdradził, czy wystąpi w kolejnej części spin-offa serii „Harry Potter”.

Już niedługo do kin wejdzie najnowszy film dziejący się w świecie młodego czarodzieja. Mowa o produkcji zatytułowanej „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”. To druga część historii, dziejącej się na wiele lat przed wydarzeniami z filmów o Harrym Potterze. Za scenariusz odpowiada J.K. Rowling, więc wszystkie nowe informacje pojawiające się w spin-offach wchodzą do kanonu uniwersum stworzonego przez brytyjską pisarkę. Film może pochwalić się doborową obsadą. Oprócz Eddiego Redmayne'a wcielającego się w Newta Scamandera, zobaczymy Jude'a Lawa jako młodego Albusa Dumbledore'a oraz Johnny'ego Deppa w roli złowieszczego Gellerta Grindelwalda. Aktor zapowiedział, czy jego postać pojawi się w kolejnej części serii „Fantastyczne zwierzęta”.

„Fantastyczne zwierzęta 3” - czy Johnny Depp wystąpi w kolejnej części?

Spin-off filmów o Harrym Potterze został zaplanowany jako pentalogia - będzie składał się z pięciu produkcji. Kolejne sequele nie są więc żadnym zaskoczeniem, bo „Fantastyczne zwierzęta” od początku były planowane jako dłuższa opowieść. W związku z tym w głowach wielu fanów zrodziło się pytanie, czy Johnny Depp wcieli się w Grindelwalda również w trzeciej odsłonie historii. W„Fantastycznych zwierzętach i jak je znaleźć” Depp pojawia się na samym końcu, odsłaniając tym samym swoje prawdzie oblicze. Przez większą część filmu w postać wciela się Colin Farell, podający się za Percivala Gravesa. 

Serwis Collider rozmawiał z aktorem o „Fantastycznych zwierzętach 2”. Gwiazdor opowiadał o swojej roli, a w trakcie wywiadu aktor zdradził, czy zobaczymy go w kolejnej odsłonie serii. 

Uwielbiam ten film, ponieważ to naprawdę miejsce, w którym można próbować różnych rzeczy, jeśli chodzi o podejście do postaci, która balansuje na krawędzi byciu faszystą. Tak, on jest faszystą, ale gram go, jako wrażliwego, skoncentrowanego, chociaż manipulującego i potężnego czarodzieja. Możliwości w tym świecie są naprawdę ogromne, więc możesz próbować wszystkiego. To będzie super i z niecierpliwością czekam na kolejną część, którą wydaje mi się, że rozpoczniemy kręcić w połowie następnego roku. 

Depp nie tylko zapowiedział, że jego postać pojawi się w trzeciej części, ale również zdradził prawdopodobną datę rozpoczęcia zdjęć do następnego filmu. To jednak nie wszystkie informacje o Deppie i filmie „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”

„Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda” - Johnny Depp o kontrowersjach wokół jego roli

Kiedy ogłoszono, że Depp będzie gwiazdą drugiej części serii, podniosły się glosy sprzeciwu. Wszystko z powodu oskarżeń byłej żony aktora. Amber Heard zarzuciła Deppowi, że znęcał się nad nią fizycznie i psychicznie, co było powodem rozwodu pary. Część opinii publicznej była wściekła, że aktor wystąpi w filmie dla dzieci. W rozmowie z Entertainment Weekly skomentował kontrowersje wokół jego osoby. 

Będę z wami szczery. Czuję się źle z tego powodu, że J.K. musiała zmierzyć się z różnymi żalami ludzi z całego świata. Czuję się źle, że to do niej dotarło. Ale istnieją prawdziwe kontrowersje. Chodzi o fakt, że zostałem fałszywie oskarżony. Z tego powodu pozwałem gazetę „Sun” za dezinformację i rozpowszechnianie fałszywych oskarżeń. J.K. widziała dowody, zatem wie, że zostałem fałszywie oskarżony i dlatego wspierała mnie publicznie. Nie zniosła tego dobrze. Nie wstawiłaby się, gdyby nie znała prawdy. Więc tak to było naprawdę.

To nie jedyna kontrowersja towarzysząca filmowi „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”. W trzecim zwiastunie ujawniono, że koreańska aktorka Claudia Kim wcieliła się w Nagini - postać, która w książkach Harry Potter zmieniła się węża Lorda Voldemorta. Fani uznali, że wybór Azjatki do tej roli jest przejawem rasizmu

„Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda” - kiedy premiera?

Mimo negatywnych głosów na temat filmu w reżyserii Davida Yatesa na produkcję czekają miliony fanów Harry'ego Pottera na całym świecie. Polska premiera filmu została zapowiedziana na 16 listopada 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.