Czy Loki w "Avengers: Infintiy War" był Skrullem? Film "Kapitan Marvel" obalił tę teorię

Sergiusz Kurczuk
08.03.2019 13:46
Tom Hiddleston (Avengers: Inifnity War)|undefined Fot. kadr z filmu "Avengers: Inifnity War"

Nie wszyscy widzowie filmów Marvel Studios wierzą, że naprawdę Loki umarł w "Avengers: Infinity War". Wg jednej teorii w filmie miał się pod niego podszywać Skrull. "Kapitan Marvel" obala tę teorię.

UWAGA! Artykuł zawiera spoilery. Czytasz na własną odpowiedzialność!

Śmierć Lokiego była wielkim zaskoczeniem dla dużej ilości widzów filmu "Avnegers: Infinty War". Przyrodni brat Thora zginął na samym początku produkcji z ręki Thanosa. Wielu fanów nie dopuszcza do siebie myśli, że Tom Hiddleston nie powróci na duży ekran w roli boga kłamstw. Z tego powodu powstało wiele teorii, według których Loki tak naprawdę żyje. Po wprowadzeniu do MCU zmiennokształtnych Skrulli pojawiła się nadzieja, że w 3. części "Avengers" widzieliśmy tak naprawdę śmierć kosmity, podszywającego się pod Lokiego. Film "Kapitan Marvel" przeczy tym domysłom.

Przeczytaj także

"Kapitan Marvel" przeczy, że Loki był Skrullem

Skrulle to jedna z ras kosmitów, która zadebiutowała w komiksach Marvela na samym początku. Ich debiut nastąpił w 2. numerze "Fantastic Four" i od tego czasu zmiennokształtni obcy często odgrywają znaczącą rolę w papierowym uniwersum. Ich śmiertelnymi wrogami są Kree, więc fani od dawna podejrzewali, że dzięki "Kapitan Marvel" na kinowych ekranach pojawią się Skrulle. Tak też się stało. Zmiennokształtne istoty odegrały ważną rolę w najnowszej produkcji Marvel Studios. Obaliły też teorię dotyczącą Lokiego.

Kapitan Marvel Fot. foto: kadr z filmu Kapitan Marvel

Dlaczego martwy Loki w "Avengers: Infinity War" nie może być Skrullem? W filmie widzimy jednego z zabitych Skrulli. To jeden z pomocników Talosa, który wcielił się w agenta Coulsona, by wraz z Nickiem Furym złapać uciekającą Kapitan Marvel. Podczas ucieczki Fury zdaje sobie sprawę, że jego pomocnik, jest tak naprawdę kosmitą. Dochodzi do szarpaniny, w wyniku której samochód się rozbija. Fury dochodzi do siebie i z przerażeniem obserwuje zwłoki znajdujące się na siedzeniu pasażera. Zamiast Coulsona widzi Skrulla w garniturze.

Oznacza to, że po śmierci Skrulle wracają do swojej prawdziwej postaci. Wynika z tego, że zwłoki, które tuli płaczący Thor nie mogą należeć do Skrulla. Oczywiście nie wyklucza to pozostałych teorii dotyczących Lokiego. Twórcy jednak już dawno potwierdzili, że brat Thora nie żyje. Zobaczymy go jednak w nadchodzącym serialu, który pojawi się na platformie Disney+.

"Kapitan Marvel" - kiedy premiera?

Najnowsza produkcja Marvel Studios trafiła na ekrany kin 8 marca 2019 roku. Kapitan Marvel powróci do akcji w filmie "Avengers: Endgame", który zadebiutuje w polskich kinach 25 kwietnia 2019 roku.

>>Zobacz też: Czy zwiastun "Avengers: Infinity War" jest tak naprawdę trailerem "Endgame"?<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.