Czy Mark Hamill powróci w „Star Wars IX”?

Sergiusz Kurczuk
10.05.2018 12:26
Luke Skywalker (Mark Hamill)|undefined Fot. kadr z filmu Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi

Czy Mark Hamill rzeczywiście zapowiedział powrót Luke'a Skywalkera w 9. epizodzie „Gwiezdnych Wojen”? A może to jedynie kolejny internetowy żarcik aktora? 

W nowych częściach „Gwiezdnych Wojen” powróciło wiele postaci z oryginalnej trylogii, w tym niewidziany na ekranie od 30 lat Luke Skywalker, w którego ponownie wcielił się Mark Hamill. Fani mieli nadzieję, że Luke odegra ważną rolę w „Przebudzeniu Mocy”, ale bohater został wyparty przez nowe postacie i pojawił się jedynie w ostatniej scenie, nie wypowiadając nawet słowa. Co prawda w „Ostatnich Jedi” na ekranie pojawia się często, ale zmiana młodego adepta Jedi w podstarzałego i zgryźliwego jegomościa, nie przypadła do gustu wszystkim fanom. Finalnie Luke postanowił zaangażować się w nowy kosmiczny konflikt, poświęcając swoje życie. Pozostała po nim jedynie powiewająca na wietrze szata. Jednak nie wszystko stracone. Mark Hamill za pomocą swojego Twittera zasugerował, że być może Skywalker powróci w 9. części „Star Wars”.

Luke Skywalker w 9. części „Gwiezdnych Wojnach” ?

Na profilu aktora pojawiła się ilustracja, przedstawiająca medytującego Luke'a, znajdującego się na wyspiarskiej planecie Ahch-To. Mistrz Jedi wypowiada słowa „See you around kid”, które w filmie padły w kierunku Kylo Rena podczas walki na planecie Crait. 

Zamieszczone przez Hamilla zdjęcie oczywiście nie jest oficjalnym potwierdzeniem, że jego bohater powróci w kontynuacji gwiezdnej sagi. Bardzo możliwe, że aktor droczy się z fanami, co niejednokrotnie zdarzało mu się już w przeszłości. Wielu fanów „Gwiezdnych Wojen” ma jednak nadzieję, że film „Ostatni Jedi” nie był równocześnie ostatnią produkcją, w której mogliśmy oglądać Hamilla w roli Luke'a. Aktor może powrócić do postaci zarówno w scenach retrospektywnych oraz jako Duch Mocy. W końcu w takiej formie pojawiło się już wielu mistrzów Jedi, chociażby Yoda w 8. epizodzie.

Czy w grudniu 2019 roku ponownie zobaczymy kultowego bohatera? Na razie zostaje nam czekać. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.