Czy "Matrix Zmartwychwstania" jest początkiem nowej trylogii? Lana Wachowski wyjaśniła

22.12.2021 12:18
Czy "Matrix Zmartwychwstania" jest początkiem nowej trylogii? Lana Wachowski wyjaśniła Fot. Warner Bros./The Hollywood Archive/Avalon/Photoshot/East News

Od czasu debiutu pierwszej części "Matrix" minęło już ponad 20 lat. Dzisiaj odbywa się oficjalna premiera produkcji, więc dziennikarze podpytują twórców, co dalej z serią.

Matrix Zmartwychwstania rozpoczęciem nowej trylogii?

Trylogia "Matrix" przyniosła zyski rzędu 1,6 miliarda dolarów, jej pierwsza odsłona jest uznawana za jeden z najlepszych filmów wszechczasów, a po gorzej przyjętych kontynuacjach, twórcy "Matrix: Resurrections" mają szansę na swego rodzaju "odkupienie".

Polecamy

Wygląda jednak na to, że będzie to jednorazowy "strzał" - reżyser Lana Wachowski została niedawno zapytana przez AP Entertainment, czy planuje stworzenie dwóch kolejnych filmów. Ta chwilę pożartowała, a potem powiedziała:

Oj wiecie, musiałabym się zapytać producentów i w ogóle... Ale naprawdę odpowiedź brzmi "nie". 

Polecamy

Być może Lana nie chce kontynuować tej serii ze względu na swoją siostrę, Lilly. Te razem stworzyły franczyzę "Matrix", ale ta druga nie powróciła do serii. Jak sama stwierdziła, bała się powrotu do tworzenia:

W moim życiu tyle się zmieniło od czasu "Matrixa". Przeszłam transformację, co było ogromnym przedsięwzięciem, straciłam rodziców... To wszystko sprawiło, że nie chciałam wracać do tego starego życia, chodzenia po ścieżkach, które już znam. To było jak powrót na stare śmieci, czego nie chciałam zrobić.

W filmie Lany Wachowski oprócz Keanu Reevesa i Carrie-Ann Moss pojawią się m.in. Jada Pinkett-Smith, Neil Patrick Harris, Yahya Abdul-Mateen II, Jonathan Groff, Christina Ricci oraz Jessica Yu Li Henwick. "The Matrix: Resurrections" trafił do kin 22 grudnia 2021 roku.  

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.