Czy Mysterio rzeczywiście będzie bohaterem w filmie "Spider-Man: Far From Home"?

Sergiusz Kurczuk
16.01.2019 15:12
Jake Gyllenhaal (Spider-Man: Far From Home)|undefined Fot. kadr z filmu Spider-Man: Far From Home

W pierwszym zwiastunie filmu "Spider-Man: Far From Home" w końcu zaprezentowano Mysterio, w którego wciela się Jake Gyllenhaal. Czy postać rzeczywiście jest bohaterem. a może ukrywa jakiś sekret?

UWAGA! Artykuł może zawierać spoilery. Czytasz na własną odpowiedzialność!

Kiedy ogłoszono, że w filmie "Spider-Man: Far From Home" pojawi się Mysterio, fani nie mieli wątpliwości, że postać będzie nowym czarnym charakterem w kinowym uniwersum Marvela. W końcu Quentin Beck należy do jednego z najstarszych wrogów Pajęczaka. Mysterio był również członkiem grupy złoczyńców o nazwie Sinister Six. Czy to możliwe, że bohater grany przez Jake'a Gyllenhaala w filmie będzie pozytywną postacią i sprzymierzeńcem Petera Parkera?

Spider-Man: Far From Home Fot. foto: kadr z filmu Spider-Man: Far From Home

"Spider-Man: Far From Home" - czy Mysterio będzie zły?

W zwiastunie widzimy ataki stworów znanych jako Elementals. Istoty potrafią władać różnymi żywiołami i według trailera to właśnie one staną się głównymi przeciwnikami Spider-Mana i Nicka Fury'ego. Podczas brazylijskiego Comic Conu Gyllenhaal zdradził, że jego postać stanie po stronie dobra i pomoże okiełznać nadnaturalne siły żywiołów. Aktor powiedział, że Mysterio będzie jedyną osobą mającą wiedzę na temat Elementals. Pod koniec zwiastuna rzeczywiście Mysterio zdaje się ratować sytuację. Pojawia się w chmurze dymu i atakuje potwora przypominającego Hydro-Mana. W ostatniej scenie widzimy, że koledzy Petera są pod wrażeniem mocy Mysterio, który najwyraźniej odparł zagrożenie.

Nie należy jednak zapominać, że Quentin Beck w komiksach był niedoszłym aktorem i mistrzem od efektów specjalnych. Niejednokrotnie był w stanie wywieźć w pole Spider-Mana i wielu mieszkańców Nowego Jorku. Być może w tym przypadku jest podobnie. By poznać prawdziwą naturę Mysterio, nie trzeba długo szukać. Wystarczy rzucić okiem na debiut tego złoczyńcy, który miał miejsce w 1964 roku na kartach 13. numerze "The Amazing Spider-Man".

12 (1963) Fot. foto: kadr z komiksu The Amazing Spider-Man #12 (1963)

Całe miasto zaczyna czuć się niepewnie po tym, jak Spider-Man dokonuje serii przestępstw. Peter Parker postanawia zbadać sprawę i oczyścić dobre imię swojej drugiej tożsamości. W redakcji Daily Bugle zjawia się jednak Mysterio, który oznajmia wszystkim, że przybył, by uratować Nowy Jork przed zagrożeniem ze strony Spider-Mana.

12 (1963) Fot. foto: kadr z komiksu The Amazing Spider-Man #12 (1963)

W końcu dochodzi do konfrontacji Pajęczaka i zamaskowanego herosa. Mysterio zwycięża i zostaje okrzyknięty nowym bohaterem.

12 (1963) Fot. foto: kadr z komiksu The Amazing Spider-Man #12 (1963)

Peter nie poddaje się i w końcu odkrywa prawdę. Beck podszył się pod nastolatka, by w łatwy sposób zyskać zaufanie mieszkańców Wielkiego Jabłka i nadal popełniać przestępstwa jako Spider-Man. Udało mu się tego dokonać przy użyciu wielu sztuczek iluzjonistycznych i efektów specjalnych.

12 (1963) Fot. foto: kadr z komiksu The Amazing Spider-Man #12 (1963)

Spidey finalnie wygrywa drugą potyczkę i Beck trafia za kraty.

Być może filmowy Mysterio działa w podobny sposób. Nie wykluczone, że stwory, pojawiające się w zwiastunie są tworami jego umiejętności. W końcu dzięki technologii Chitauri dostępnej na czarnym rynku można dokonać wielu niesamowitych rzeczy, o czym przekonaliśmy się w "Homecoming". Słowa Gyllenhaala wypowiedziane podczas brazylijskiego Comic Con nie byłyby więc kłamstwem, tylko umiejętnym manipulowaniem faktami, by wprowadzić widzów w błąd. Interesująca jest też ostatnia scena trailera, w której Flash Thompson jako jedyny nie jest zachwycony dokonaniami Mysterio i nadal uważa, że Spider-Man jest najlepszym herosem. Te fragment wygląda jak żywcem wzięty z 13. numeru "The Amazing Spider-Man".

13 (1963) Fot. foto: kadr z komiksu The Amazing Spider-Man #13 (1963)

Nie można też zapomnieć o doniesieniach dotyczących innych złoczyńców, którzy mają pojawić się w "Spider-Man: Far From Home". Plotki dotyczyły między innymi Chameleona - mistrza kamuflażu, który może być wspólnikiem filmowego Mysterio.

"Spider-Man: Far From Home" - kiedy premiera?

Czy domysły na temat prawdziwej natury Mysterio się potwierdzą? Odpowiedź poznamy 5 lipca 2019 roku, kiedy produkcja trafi do kin. Zanim to się stanie 8 marca 2019 roku zobaczymy "Kapitan Marvel". Natomiast 25 kwietnia poznamy w końcu losy największych herosów świata w filmie "Avengers: Endgame".

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.