Czy „Star Trek” rozgrywa się w świecie Marvela?

Sergiusz Kurczuk
20.06.2018 15:45
Thor: Ragnarok|undefined Fot. kadry z filmów Thor: Ragnarok i Star Trek

Okładka komiksu „Cosmic Ghost Rider” zawiera odniesienie do uniwersum „Star Treka”. Zwykły Easter egg, czy może oba światy są ze sobą połączone?

Co łączy „Star Treka” z uniwersum Marvela? Jedyne co przychodzi na myśl to osoba Patricka Stewarta, który w serialu o kosmicznych wojażach wcielił się w kapitana Picarda, a w serii filmów o mutantach wystąpił jako profesor Xavier. Okazuje się jednak, że podobieństwa na tym się nie kończą. Na okładce 3. numeru komiksu „Cosmic Ghost Rider” pojawia się postać dobrze znana wszystkim fanom „Star Treka”. Czy oba światy są połączone?

„Star Trek” dzieje się w uniwersum Marvel Comics?

Pod koniec roku 2017 wprowadzono nową wersję Ghost Ridera. Okazało się, że w przyszłości oddalonej o kilka milionów lat, funkcję demona pełni Frank Castle, lepiej znany jako Punisher. Jest on sługą Thanosa, który podbił cały świat, mordując wszystkie żywe stworzenia. Nie osiągnął jednak swojego celu i wysłał Ghost Ridera w przyszłość, by pojmać wersję siebie w przyszłości. Wszystko po to, żeby Thanos w końcu poślubił ukochaną Śmierć. Kosmiczny Ghost Rider na tyle spodobał się czytelnikom komiksów, że dostał własną serię. 

Na kartach 3. zeszytu przygód Cosmic Ghost Ridera dochodzi do konfrontacji demona z podróżującym w czasie mutantem, znanym wszystkim widzom „Deadpoola 2”. Chodzi oczywiście o Cable'a. Na jednej z okładek komiksu pojawia się postać, której nie trzeba przedstawiać miłośnikom „Star Treka”

3 Fot. foto: okładka komiksu Cosmic Ghost Rider vol. 1 #3

Chodzi o przedstawiciela kosmicznej rasy kupców znanej jako Ferengi. Jego charakterystyczną głowę można dostrzec na dalszym planie w splocie ciał walczących kosmitów.

Chociaż komiks jeszcze się nie ukazał, można założyć, że to raczej Easter egg niż występ gościnny postaci ze „Star Treka”. Warto zwrócić uwagę, że skóra komiksowego Ferengi znacznie różni się kolorystycznie od tego, jak humanoidy są przedstawiane w serialach. Rysownik Geoff Shaw prawdopodobnie postanowił umieścić niespodziankę dla bystrookich fanów „Star Treka”, zabezpieczając się przed naruszeniem praw autorskich, zmieniając barwę skóry kosmity. To nie koniec odniesień do słynnych serii rozgrywających się w przestrzeni kosmicznej. Tuż za Cablem możemy dostrzec Turianina - istotę zamieszkującą rozbudowany świat gier wideo „Mass Effect”. W tym wypadku kolor ciała kosmity również różni się od oryginału. 

Chociaż przykłady z okładki komiksu „Cosmic Ghost Rider” to jedynie Easter eggi, warto pamiętać, że w 1996 roku rzeczywiście doszło do spotkania postaci z komiksów Marvela i bohaterów serialu „Star Trek”. Ponad 20 lat temu ukazał się crossover „Star Trek/X-Men”, w którym załoga statku Enterprise przenosi się do uniwersum Marvela w wyniku spotkania z wyrwą w czasoprzestrzeni.

Star Trek/X-Men Fot. foto: kadr z komiksu Star Trek/X-Men

Mutanci postanawiają pomóc kosmitom wrócić do ich rzeczywistości. W tym okresie Marvel wydawał komiksy dziejące się w świecie „Star Treka”. Crossover miał być więc reklamą, promującą nowy tytuł w ofercie wydawnictwa. 

3. numer „Cosmic Ghost Rider” pojawi się w sprzedaży 4 lipca 2018 roku. Natomiast fani „Star Treka” na pewno ucieszą się, że niebawem nie tylko powróci serial o załodze statku Discovery, ale wkrótce pojawią się kolejne produkcje telewizyjne opowiadające o Zjednoczonej Federacji Planet. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.