Czy Taron Egerton powinien grać Eltona Johna, jeśli jest heteroseksualistą? Aktor odpowiedział na krytykę

Sergiusz Kurczuk
03.04.2019 11:51
Taron Egerton (Rocketman)|undefined Fot. kadr z filmu Rocketman

Pojawiły się głosy mówiące, że Taron Egerton nie powinien wcielać się w Eltona Johna w filmie "Rocketman", ponieważ jest heteroseksualistą. Aktor odpowiedział na krytykę.

Po sukcesie "Bohemian Rhapsody" filmy muzyczne powoli zyskują na popularności. Już niedługo na ekrany kin trafi kolejna biografia słynnego muzyka. Mowa o produkcji zatytułowanej "Rocketman", której widzowie poznają początki kariery Eltona Johna. W brytyjską gwiazdę wcielił się znany z serii "Kingsman" Taron Egerton. Aktor podszedł do nowego wyzwania bardzo profesjonalnie. Postanowił sam zaśpiewać partie wokalne pojawiające się w filmie. Nie oznacza to jednak, że obyło się bez krytyki. Według niektórych głosów twórcy powinni wybrać do głównej roli homoseksualnego aktora.

Przeczytaj także

"Rocketman" - czy heteroseksualista może grać geja?

Od jakiegoś czasu widzowie reprezentujący niehetronormatywne orientacje seksualne starają się wpłynąć na Hollywood i sprawić, żeby w rolę osób LGBTQ nie wcielali się aktorzy heteroseksualni. Wystarczy przypomnieć sobie sprawę filmu "Rub & Tug" - biografii transseksualisty, w którego miała wcielić się Scarlett Johansson. Krytyka angażu sprawiła, że aktorka wycofała się z pracy w filmie. Podobnie jest w przypadku "Rocketmana", krytykowanego za obsadzenie w roli Eltona Johna Tarona Egertona, który nie jest gejem.

Portal GQ postanowił zapytać o tę sprawę gwiazdę "Kingsman". Co odpowiedział aktor?

Podszedłem do tej roli z sercem na dłoni i mam nadzieję, że z tego powodu ludzie zaakceptują mnie [jako Eltona Johna - przyp. red.]. W społeczności LGBT zawsze chodziło o inkluzywność, nieprawdaż?

Egerton na tyle wczuł się w swoją rolę, że przyznał, iż obecnie o wiele lepiej czuje się w klubie dla gejów, niż na meczu futbolowym. Odniósł się również do czasów, w których rozgrywa się akcja "Rocketmana".

To był bardzo rewolucyjny okres. Mężczyźni byli wtedy bardziej obcy. Nie było wzorów do naśladowania, jak w czasach, kiedy my dorastaliśmy. Czasami wydaje mi się, że jestem z innej ery, że urodziłem się za późno.

Jak widać, głosy krytyki nie dotknęły aktora. Egerton, zamiast się obruszać podszedł do tematu, ufając, że po premierze filmu nikt nie będzie miał zastrzeżeń co do jego roli.

"Rocketman" - kiedy premiera?

Młody aktor zaprezentuje swój talent już za kilka miesięcy. W filmie reżyserowanym przez Dextera Fletchera wystąpili również Bryce Dallas Howard, Richard Madden oraz Jamie Bell. "Rocketman" trafi do polskich kin 7 czerwca 2019 roku.

>>Zobacz też: Film o Eltonie Johnie otrzymał nowy zwiastun. Zobaczcie "Rocketmana" w akcji<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.