Czy domniemany przeciwnik Marvela będzie potężniejszy niż Thanos? Szalony Tytan wielokrotnie go pokonał

15.07.2020 12:32
Thanos|undefined Fot. FaceToFace/REPORTER

Kto będzie nowym przeciwnikiem w filmach Marvela? Fani mają już kilka teorii na ten temat. Okazuje się, że jeden z najbardziej prawdopodobnych kandydatów jest mniej potężny od Thanosa.

Film "Avengers: Endgame" był konkluzją nadbudowywanej przez ponad dekadę większej historii, w której główną rolę grał Thanos - jeden z najpotężniejszych złoczyńców w historii kina. Fani Marvela od dawna zastanawiają się, kto zajmie miejsce Szalonego Tytana. Biorąc pod uwagę, że w MCU niebawem zadebiutuje Fantastic Four, wiele osób uważa, iż kolejnym głównym czarnym charakterem zostanie Galactus. Czy jednak Pożeracz Światów jest rzeczywiście potężniejszy od Thanosa?

Filmy Marvela - Thanos kontra Galactus - kto jest potężniejszy?

Tak jak trzecia i czwarta część "Avengers" były przełomem w filmowym uniwersum Marvela, tak podobną sytuację na gruncie komiksu wywołał 50. numer "Fantastycznej Czwórki" z 1966 roku, w którym zadebiutował Galactus - pierwsza tak potężna, niemal boska istota w historii papierowego medium, realnie zagrażająca całej Ziemi. Pożeracz Światów jest więc ikoną w mitologii Fantastic Four i postacią, która cieszy się uznaniem czytelników do dziś.

Przeczytaj także

Czy szefowie Marvel Studios rzeczywiście odważą się wykorzystać Galactusa w kolejnych filmach? Wielu fanów uważa, że będzie to idealny następca Thanosa. Teoretycznie o wiele od niego potężniejszy, działający na międzygalaktyczną skalę Galactus to niepowstrzymana siła natury. W komiksach bardzo często jednak odnosił porażki. Kilkukrotnie w walce przeciwko Galactusowi.

Przeczytaj także

Thanos i Galactus stanęli oko w oko po raz pierwszy w słynnej serii "Infinity Gauntlet" z 1991 roku autorstwa Jima Starlina i George'a Péreza. Kiedy Szalony Tytan użył Rękawicy Nieskończoności, wystąpiły przeciw niemu najpotężniejsze istoty w całej galaktyce - w tym Galactus. Szalony Tytan wykorzystał jednak Klejnoty Nieskończoności, by pokonać kosmiczne byty. 

Przeczytaj także

Drugie spotkanie miało miejsce na kartach historii "Annihilation" z 2006 roku stworzonej przez Keitha Giffena i Andrea Di Vito. Thanosowi w ataku na Galactusa pomogły istoty znane jako Proemial Gods, dzięki czemu Pożeracz Światów służył jako źródło energii dla złowieszczej armii Annihilusa.

Przeczytaj także

W bardziej współczesnych komiksach potyczkę Thanosa i Galactusa ukazano w jednym z numerów serii "Cosmic Ghost Rider", która rozgrywa się w dystopicznej przyszłości. Szalony Tytan przejmuje w niej pełną władzę nad wszechświatem i przy życiu zostawia tylko nieliczne istoty. Jego ofiarą pada między innymi Galactus, którego tym razem pokonuje wyłącznie za pomocą swojej naturalnej mocy.

Przeczytaj także

Nie oznacza to jednak, że nigdy nie zdarzyła się odwrotna sytuacja. W komiksie "Marvel Comics" #1000 zaprezentowano kolejną potyczkę między tymi dwiema postaciami. Thanos dzierżący Rękawicę Nieskończoności chciał unicestwić Ziemię. Nieświadomych niczego mieszkańców planety ocalił Galactus, który pokonał rywala i zabrał jego nieprzytomne ciało.

Przeczytaj także

Czy Galactus jest więc dobrym materiałem na następcę filmowego Thanosa? Trudno powiedzieć. Twórcy musieliby bardzo zmodyfikować postać, która mimo swojej potęgi, wielokrotnie została pokonana przez teoretycznie o wiele słabszych od siebie przeciwników, chociażby Fantastyczną Czwórkę, w wyżej wspomnianym klasycznym komiksie. Jak potoczą się przyszłe losy MCU? O tym zapewne przekonamy się za kilka lat.

 

Przeczytaj także

Zobacz też: Czy w filmie "Spider-Man: Far From Home" pojawiła się zapowiedź Fantastycznej Czwórki?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.