Czy jeden z klasycznych członków X-Men zjadł człowieka?

31.10.2019 15:01
1 Fot. Marauders #1

W komiksie Marvela "Marauders" opowiadającym o nowej grupie X-Men, pojawił się dość kontrowersyjny wątek. Czy jeden z członków drużyny zjadł człowieka?

Wydarzenia w komiksach "House of X" i "Power of X" ustanowiły nowy status quo mutantów Marvela. Kolejne serie rozwijają pomysły Jonathana Hickmana, ukazując dalsze losy homo superior, którzy po raz pierwszy w historii mają własne niezależne państwo. Wyspa Krakoa, na której zamieszkali mutanci rządzi się jednak swoimi prawami. Jednym z najważniejszych, głosi, że obywatele nie mogą zabijać żadnego człowieka. Z tego powodu na wyspie pokojowo współistnieją wszyscy mutanci - zarówno X-Men, jak i dotychczasowi wrogowie. Jeden z członków drużyny najwyraźniej uznał, że jedzenie ludzi to zupełnie inna kwestia.

"Marauders" #1 - jeden z X-Men zjadł człowieka?

W komiksie Gerry'ego Duggana i Matteo Lolli czytelnicy śledzą przygody tytułowej drużyny - awanturników, którzy wyruszają w podróż dookoła świata w poszukiwaniu mutantów, którzy chcą zamieszkać na żywej wyspie. W skład grupy wchodzi między innymi Kitty Pryde - jedna z klasycznych członkiń X-Men oraz jej wieloletni towarzysz - kosmiczny smok Lockheed. To właśnie on postanowił być ponad prawem Krakoi.

Przeczytaj także

W pierwszym zeszycie "Marauders" widzimy, jak Lockheed konsumuje części ciała różnych organizmów. to motyw, który przewija się w całym numerze. Na początku żuje skrzydło mewy, potem je fragment kraba, a na końcu... dwa ludzkie palce. Jak do tego doszło?

1 Fot. foto: Marauders #1

Chociaż tytułowa grupa ma raczej pokojowe nastawianie do świata, ratowanie mutantów to nie lekki kawałek chleba. Dlatego w specjalnej misji biorą doświadczeni wojownicy. Oprócz Kitty i Lockheeda w skład drużyny wchodzą Storm, Iceman, Pyro, Bishop oraz Nightcrawler, a wspomagają ich Wolverine i Emma Frost. Oczywiście większość X-Men, jak na superbohaterów przystało, nie zabija swoich wrogów. Czasem jednak dochodzi do niezbyt przyjemnych sytuacji, w których mutanci pokazują oponentom, że ich moce to nie przelewki.

Przeczytaj także

W pierwszej misji dochodzi do konfrontacji z rosyjskimi żołnierzami, którzy dostają łupnia od Marauders. Po skończonej akcji grupa odpływa w siną dal. Na ramieniu Kitty ląduje jej ukochane zwierzątko, które tym razem ma w pyszczku ludzkie szczątki. Trudno powiedzieć, czy Lockheed zabił jednego z żołnierzy, czy pożywił się tylko urwaną kończyną, ale jedno jest pewne. Lepiej nie wchodzić mu w drogę, bo chociaż wygląda niepozornie, potrafi wyrządzić prawdziwą krzywdę.

Przeczytaj także

Zobacz też: Marvel oficjalnie potwierdził, kto jest najpotężniejszym mutantem

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.