Czy królowa ksenomorfów zostanie nową księżniczką Disneya? Jaką przyszłość czeka seria „Obcy”?

Sergiusz Kurczuk
15.12.2017 12:39
Czy królowa ksenomorfów zostanie nową księżniczką Disneya? Jaką przyszłość czeka seria „Obcy”? Fot. kadr z filmu Obcy 3

Fani filmów o ksenoformach są zaniepokojeni.  Jak przejęcie 21st Century Fox wpłynie na kolejne filmy z serii „Obcy”?

O tym, że Disney ma chrapkę na 21st Century Fox, było wiadomo od dawna, ale nie wszyscy wierzyli, że rozmowy dojdą do skutku. Jednak 14 grudnia 2017 roku potwierdzono, że firma Myszki Mickey przyjęła pod swoje skrzydła kolejne przedsiębiorstwo medialne. Na wiele osób padł blady strach i od razu narodziło się pytanie: co z filmami przeznaczonymi dla widzów dorosłych? Jedną z serii, którą Disney kupił wraz z przejęciem 21st Century Fox, są filmy o ksenomorfach. Podobne obawy pojawiły się wraz z wykupieniem Lucasfilms i okazały się niesłuszne. Jednak „Gwiezdne Wojny” to zupełnie inna bajka. Seria „Obcy” nie nadaje się raczej dla młodszych widzów, ze względu na sceny przemocy i atmosferę grozy.

Czy to oznacza, że twórcy odsprzedadzą prawa do „Alienów”? A może ułagodzą kolejne filmy i dostosują je do widzów, którzy mają mniej niż 18 lat? Bob Iger, szef Disneya zapowiedział, że  jest duża szansa na wyprodukowanie filmów dla dorosłych pod szyldem firmy, ale tylko jeśli tego typu produkcje będą odpowiednio oznaczone. Gdyby Disney zrezygnował z filmów o ksenomorfach, byłby to strzał w kolano. Marka cieszy się ogromną popularnością i chociaż „Obcy: Przymierze” nie został odebrany przez fanów, tak jak chcieliby tego twórcy, zarobił ponad 240 milionów dolarów, przy budżecie 97 milionów. 

Całkiem możliwe, że przenosiny pozytywnie wpłyną na serię „Obcy”, podobnie jak było to w przypadku „Star Wars”. Być może kolejny film o ksenomorfach, tym razem pod auspicjami Disneya, spowoduje, że marka odzyska dawną chwałę. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.