Czy księżniczki Disneya dostaną własny film?

Sergiusz Kurczuk
06.11.2018 10:32
Czy księżniczki Disneya dostaną własny film? Fot. materiały prasowe

W filmie "Ralph Demolka w internecie" gościnnie wystąpią księżniczki Disneya. Reżyserzy animacji zostali zapytani, czy bohaterki mają szansę na solową produkcję.

Żyjemy w czasach, w których Hollywood na szeroką skalę powtarza to, co dobrze się sprzedaje. Przoduje w tym Disney, który w ostatnich latach przejął wiele słynnych marek. Od ponad dekady królują nie tylko kinowe seriale pokroju filmów Marvela, stworzone po latach sequele słynnych serii, ale również odświeżone wersje dobrze znanych produkcji. Nie oznacza to oczywiście, że nie pojawiają się zupełnie nowe pomysły, ale w oryginalnych filmach również występująą nawiązania do innych marek. Idealnym przykładem jest animacja "Ralph Demolka w internecie", w którym gościnnie pojawia się wielu bohaterów z filmów Disneya. Wśród nich dość ważną rolę pełnią księżniczki Disneya. Pojawiło się pytanie, czy bohaterki dostaną wkrótce własny film?

Księżniczki Disneya - czy dostaną solową produkcję?

Wkrótce odbędzie się amerykańska premiera "Ralph Demolka w internecie". Z tej okazji portal Cinemablend odbył wywiad z reżyserami filmu - Richem Moorem i Philem Johnstonem. Podczas rozmowy padło ciekawe pytanie dotyczące ewentualnego filmu poświęconemu samym księżniczkom Disneya. Co odpowiedzieli filmowcy?

Phil Johnston: Ktoś mógłby to zrobić, tak.

Rich Moore: Zdecydowanie. Ale wszystko zależy od tego, jak zareaguje publiczność.

Phil Johnston: Jaka byłaby fabuła? To coś dla mnie, jeśli byłaby dobra fabuła...

Jak widać, reżyserzy są hipotetycznie zainteresowani stworzeniem spin-offu o księżniczkach Disneya. Bohaterki pojawiają się w sequelu "Ralpha Demolki", kiedy protagoniści odwiedzają stronę OhMyDisney.com. Venellope zakrada się do ich garderoby, spędza z nimi czas i zaprzyjaźnia się.

Ta scena pozwala na żartobliwe odniesienia do popkultury, której księżniczki Disneya niewątpliwie są ikonami. Rich Moore wyjaśnił, na czym polega fenomen tego fragmentu jego filmu.

Są fajnymi postaciami i wygląda na to, że ta scena od razu staje się bardziej współczesna i ludzka. Fajnie zobaczyć ich słabostki i wady, co z miejsca sprawia, że stają się o wiele bogatszymi bohaterkami.

"Ralph Demolka w internecie" - kiedy premiera?

Na razie Disney oficjalnie nie sugerował, że kiedykolwiek zobaczymy film o grupie księżniczek Disneya. Byłoby to całkiem ciekawe i być może sukces "Ralpha Demolki w internecie" sprawi, że rzeczywiście za kilka lat tego typu produkcja trafi na kinowy ekran. Zanim do tego dojdzie, czeka nas premiera nowych przygód Ralpha i Venellope. Do amerykańskich kin film trafi 23 listopada 2018 roku. Polscy widzowie będą musieli poczekać aż do 11 stycznia 2019 roku.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.