Czy nowy „Predator” rozpocznie kolejną trylogię? Na to liczy producent filmu

Sergiusz Kurczuk
26.07.2018 12:14
Predator |undefined Fot. kadr z filmu Predator (2018)

Twórcy najnowszej odsłony serii „Predator” mają nadzieję na duży sukces komercyjny, który pozwoli im na kolejne części. Czy film Shane'a Blacka będzie początkiem nowej trylogii? 

Oryginalny „Predator” z 1987 roku stał się wielkim hitem i szybko dołączył do klasyki science fiction. Produkcja Johna McTiernanaArnoldem Schwarzeneggerem w roli głównej była jednym z kamieni milowych w tym gatunku. Fani żądni kolejnych filmów o kosmicznych łowcach dostali sequele, książki, komiksy, gry wideo oraz crossovery z innym słynnym potworem z kosmosu - ksenomorfem z serii „Obcy”. Film „Predators” z 2010 roku nie odniósł jednak spodziewanego sukcesu i seria zniknęła z kinowych ekranów na długie lata. W końcu ogłoszono prace nad kolejną częścią, której reżyserem został Shane Black. Okazuje się, że „Predator” nie będzie jednorazowym wznowieniem. W planach studia 20th Century Fox są już następne sequele. 

„Predator” (2018) zacznie nową trylogię?

Producentem „Predatora” jest John Davis - filmowiec związany z marką od samego początku. Davis produkował wszystkie filmy o kosmicznym myśliwym, w tym oba crossovery z ksenomorfami i ma nadzieję, że na produkcji Blacka nie skończy swojej przygody z serią. W rozmowie z Variety przyznał, że liczy na stworzenie nowej trylogii z Blackiem na fotelu reżysera.

Z przyjemnością powiem, że planujemy trylogię, ale wszystko po kolei. W slangu filmowców - jeden film na raz. To jest autorskie odtworzenie serii. Shane Black ma swój niepowtarzalny styl i w pewien sposób ten film ponownie ożywia całą serię. 

Davis jest zdania, że nowy „Predator” ma być wiatrem w żagle świata stworzonego w 1987 roku. Ze słów producenta wynika, że Black podejdzie do serii dość otwarcie, prezentując pomysły, których jeszcze nie widzieliśmy na ekranie. Do tej pory ukazały się dwa zwiastuny filmu. W jednym z nich zaprezentowano zupełnie nowego predatora, który według fanowskich teorii jest hybrydą z ksenomorfem. Podczas San Diego Comic Con 2018 ukazał się też trailer wyłącznie dla uczestników imprezy. Pojawiły się głosy, że w zwiastunie wystąpiła samica predatora, ale ta informacja nie została jeszcze potwierdzona. 

„Predator” - kiedy premiera?

Czy nowa wersja „Predatora” sprawdzi się na tyle, że studio zainwestuje w kolejne dwie części? Przekonamy się wkrótce. Film Shane'a Blacka wejdzie do polskich kin 21 września 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.