Czy nowy Predator to hybryda ksenomorfa? Fanowska teoria dotycząca filmu „Predator”

Sergiusz Kurczuk
18.07.2018 14:10
Predators|undefined Fot. materiały promocyjne

Tytułowy stwór z nadchodzącego „Predatora” ma kilka cech wspólnych z innym słynnym kosmitą. Czy to możliwe, że w filmie pojawi się krzyżówka ksenomorfa i yautja?

Do Ziemi zbliżają się mordercze predatory. Po raz kolejny przyjdzie nam stanąć oko w oko z kosmitą, którego podstawą egzystencji jest polowanie na inne formy życia. „Predator” w reżyserii Shan'a Blacka nie będzie zbytnio powiązany z innymi produkcjami z tej serii. W 2. zwiastunie najnowszej produkcji pojawił się jeden szczegół, który przykuł uwagę wiernych fanów, sugerujący, że w „Predatorze” zobaczymy dość spore odniesienie do poprzednich filmów o niebezpiecznych kosmitach. Czy to możliwe, że nowa wersja predatora posiada geny ksenomorfa?

„Predator” - hybryda predatora i ksenomorfa?

Każdy fan serii o uwielbiającej międzygalaktyczne łowy rasie yautja wie, że ich śmiertelnym wrogiem są ksenomorfy - kosmici znani z filmów „Obcy”. Dość szybko połączono dwa filmowe światy, dzięki czemu najgroźniejsze stwory kosmosu mogły stanąć do walki. Wynikiem tego crossovera (przynajmniej w kinie) były dwie części filmu „Obcy kontra predator”. W 2. zwiastunie oprócz tradycyjnych predatorów pojawił się nowy rodzaj potwora - o wiele większy (ponad 3 metry wzrostu) i o wiele niebezpieczniejszy yautja. Fanów zastanowił jego wygląd. 

Twórcy kanału YouTube Hybrid Network postanowili zgłębić teorię mówiącą, że nowy predator to hybryda z ksenomorfem. Świadczyć o tym ma wzrost potwora, czarny kolor skóry i naturalny pancerz. Całkiem możliwe, że podróżujące po wszechświecie predatory natknęły się na ksenomorfy i wykorzystały ich DNA do stworzenia potężniejszej odnogi własnego gatunku. Trudno przewidywać, czy teoria jest prawdziwa. Może to jedynie zmyślny Easter egg jak w filmie „Predator 2”, ale pojawiły się domysły, że nowa produkcja tak naprawdę jest furtką do powstania kolejnego filmu o pojedynku kosmicznych myśliwych z ksenomorfami. 

Jak jest w rzeczywistości? Dowiemy się 21 września 2018 roku, kiedy film „Predator” wejdzie do kin. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.