Czy nowy zwiastun "Avengers: Endgame" zdradził, że jeden z herosów będzie władał Kamieniem Nieskończoności?

Sergiusz Kurczuk
13.02.2019 12:18
kadr z filmu Avengers: Infinity War|undefined Fot. kadr z filmu Avengers: Infinity War

Według najnowszej teorii fanowskiej spot "Avengers: Endgame" z Super Bowl 2019 zdradza pewien ważny szczegół dotyczący najsłabszego z członków tytułowej drużyny.

Podczas Super Bowl 2019 zaprezentowano wiele zwiastunów nadchodzących niebawem filmów. Wśród nich nie mogło zabraknąć zapowiedzi "Avengers: Endgame". Chociaż spot trwał tylko 30 sekund, zamieszczono w nim więcej informacji na temat fabuły filmu niż w pierwszym zwiastunie. Zrobiono to jednak w taki sposób, że tylko naprawdę spostrzegawczy fani byli w stanie wyłapać pełen przekaz zwiastuna. Okazuje się, że wśród scen pojawiła się sugestia na temat losów jednego z oryginalnych członków drużyny. Czy jeden z najsłabszych Avengerów posiądzie potężną moc Kamienia Rzeczywistości? 

Przeczytaj także

"Avengers: Endgame" - Hawkeye posiądzie Kamień Nieskończoności?

Film "Avengers: Infinity War" rozczarował wielu fanów z jednego prostego powodu. Nie było w nim bohatera granego przez Jeremy'ego Rennera. Widzowie zastanawiali się, gdzie jest Clint Barton lepiej znany jako Hawkeye. W "Endgame" łucznik powróci, ale w zupełnie nowej odsłonie. O tym, że Hawkeye przybierze nowy pseudonim i założy kostium wiadomo było od dawna. Fani zastanawiali się jednak, co skłoniło Bartona do zmiany tożsamości. Całkiem prawdopodobnym jest, że Hawkeye stanie się mroczniejszą wersją samego siebie, ponieważ po czystce Thanosa stracił rodzinę. W poprzednich filmach ukazano jego żonę oraz trójkę dzieci. Być może dawny agent S.H.I.E.L.D. postanowił pomścić najbliższych. 

Czy właśnie z tego powodu będzie tak zdeterminowany, że posiądzie Kamień Nieskończoności? Tak twierdzi jeden z użytkowników Reddita. Miłośnicy filmowych Avengers przewidują, że pozostali do życia herosi będą musieli w jakiś sposób odwrócić skutki pstryknięcia Thanosa. Najbardziej prawdopodobna teoria mówi o podróży w czasie. Internauta używający nicku ak2sup uważa, że potwierdzeniem tych domysłów jest jedna z ostatnich scen z nowego spotu. Widzimy w niej Hawkeye'a. 

Hawkeye Fot. foto: kadr z filmu Avengers: Endgame

Bohater ma nową fryzurę, ale nie nosi kostiumu Ronina. Uniform bardziej przypomina stroje z poprzednich filmów. Trudno powiedzieć, czy to wersja Bartona z alternatywnej linii czasowej, czy herosowi udało się odbyć temporalną podróż. O wiele ciekawsze jest miejsce, w którym się znajduje. 

Clint znajduje się blisko ziemi i spogląda w górę. Jego twarz oświetla czerwone światło. Z tyłu widzimy natomiast tajemniczą ciemną grotę. Fani filmów MCU na pewno mogą skojarzyć tę scenerię z poprzednią produkcją Marvel Studios. Chodzi o film "Thor: Mroczny świat", w którym zadebiutował Eter - substancja skrywająca jeden z Kamieni Nieskończoności. 

W 2. części przygód Thora na Eter natknęła się przez przypadek Jane Foster, która badała anomalie w pewnej opuszczonej fabryce. Okazało się, że znajduje się w niej wejście do innego wymiaru, w którym 5 tysięcy lat wcześniej Bor ukrył artefakt, by w przyszłości pokrzyżować plany Mrocznych Elfów. Badaczka przypadkowo uwolniła Eter i stała się jego nosicielką. 

"Avengers: Endgame" - kiedy premiera?

Czy w 4. części "Avengers" Hawkeye zmieni wydarzenia z filmu "Thor: Mroczny świat" i zdobędzie artefakt przed Jane Foster? Może po przepaleniu Rękawicy Nieskończoność przez Thanosa esencja klejnotu wróciła tam, gdzie umieścił ją asgardzki władca? Nie wykluczone też, że herosi odwiedzą alternatywną rzeczywistość, gdzie znajdą Kamienie Rzeczywistości z innego wymiaru. Na te i inne nurtujące nas pytania odpowiedzi poznamy dopiero 25 kwietnia 2019 roku, kiedy film "Avengers: Endgame" trafi na ekrany polskich kin. 

>>Zobacz też: Czy polegli Avengers w rzeczywistości jako jedyni przeżyli finał "Infinity War"? Szokująca teoria fanowska<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.