Czy powstanie spin-off horroru "To"? Scenarzysta skomentował tę kwestię

25.06.2019 16:53
Foto: LFI/Avalon.red/REPORTER|undefined Fot. LFI/Avalon.red/REPORTER

"To" zalicza się w poczet najpopularniejszych filmów grozy ostatnich lat. Czy istnieje szansa, że powstanie spin-off? Gary Dauberman zabrał głos w tej sprawie.

Gdy popularny film osiągnie odpowiedni sukces finansowy, pojawienie się sequela lub spin-offa jest rzeczą jak najbardziej naturalną. Tak właśnie powstało wiele kultowych franczyz. Czy horror "To" pójdzie w ślady "Obecności" i rozpocznie własne uniwersum grozy?

Czy powstanie spin-off horroru "To"?

"To", czyli adaptacja prozy Stephena Kinga, zalicza się w poczet najpopularniejszych horrorów ostatnich lat. Z uwagi na obszerny materiał źródłowy (książka ma ponad 1000 stron), twórcy filmu postanowili podzielić go na dwie części. W pierwszej odsłonie śledziliśmy losy grupki nastolatków z miasteczka Derry, których nękał przerażający klaun Pennywise. W części drugiej, która zadebiutuje jesienią 2019 roku, znani nam bohaterowie powrócą do miasteczka już jako dorośli ludzie. Horror o morderczym klaunie zrobił na widzach tak ogromne wrażenie, że pojawiły się głosy o rozbudowaniu "Tego" w pełnoprawne uniwersum.

Przeczytaj także

Scenarzysta obu części horroru "To" skomentował tę kwestię w rozmowie z portalem Bloody Disgusting. Gary Dauberman przyznał wówczas, że rozumie zainteresowanie powstaniem takowego dzieła, jednak na ten moment niczego takiego nie ma w planach.

Domyślam się, że jest zainteresowanie. Muszę jednak przyznać, że chcemy okazać należyty szacunek książce. Nie wiem czy ktokolwiek wśród nas paraduje krzycząc "Hej, zróbmy to! I opowiedzmy w tym historię o tym, co wydarzyło się w obozie pułapek na bobry", lub coś w tym stylu. W sumie to wiem, że nikt tego nie robi. Odpowiadając jednak na pytanie [odnośnie rozszerzenia uniwersum - przyp. red.] istnieje możliwość stworzenia czegoś w związku z mitologią Tego, bo To istnieje od początku dziejów. Nie wiem jednak, czy są jakieś plany w związku z tą kwestią.

Foto: LFI/Avalon.red/REPORTER Fot. Foto: LFI/Avalon.red/REPORTER

"To: Rozdział 2" - kiedy premiera?

"To: Rozdział 2" trafi do polskich kin 6 września 2019 roku. W głównych bohaterów wcielili się James McAvoy, Jessica Chastain, Jay Ryan, Bill Hader, Isaiah Mustafa, James Ransone i Andy Bean. W obsadzie nie zabraknie jednak dziecięcych aktorów, znanych z pierwszej części - Jaedena Lieberhera, Sophię Lillis, Jeremy'ego Raya Taylora, Finna Wolfharda, Chosena Jacobsa, Jacka Dylana Grazera oraz Wyatta Oleffa. W roli Pennywise'a wystąpi oczywiście niezastąpiony Bill Skarsgård.  

Zobacz też: Jak film "To: Rozdział 2" wpłynie na genezę Pennywise'a?

 

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.