Czy w "Avengers: Endgame" bohaterowie stawią czoła przeciwnikowi potężniejszemu niż Thanos?

Sergiusz Kurczuk
04.03.2019 12:23
Thanos (Avengers: Infinity War)|undefined Fot. kadr z filmu Avengers: Infinity War

Według przewidywań fanów filmów Marvel Studios w "Avengers: Endgame" superherosi staną oko w oko z zupełnie nowym zagrożeniem, większym niż potęga Thanosa. O kim mowa?

Im bliżej do premiery filmu "Avengers: Endgame", tym bardziej bujna staje się wyobraźnia fanów filmów Marvel Studios. Pisaliśmy już o prawdziwych teoriach spiskowych dotyczących 4. części przygód Avengers, jak i scenariuszach, które rzeczywiście mają szansę się spełnić. Od jakiegoś czasu po sieci krąży jednak nowy domysł, dotyczący głównego przeciwnika tytułowych bohaterów. Czy w "Avengers: Endgame" poznamy złoczyńcę o wiele potężniejszego niż sam Thanos?

"Avengers: Endgame" - Annihilus będzie nowym przeciwnikiem herosów?

Tuż po premierze "Avengers: Infinity War" jak grzyby po deszczu pojawiały się teorie fanów dotyczące tego, w jaki sposób pozostali przy życiu herosi odwrócą skutki pstryknięcia Thanosa. Największą popularnością cieszą się dwa przewidywania - podroż w czasie lub wykorzystanie przez bohaterów rzeczywistość znanej jako Quantum Realm.

Przeczytaj także

To właśnie to miniaturowe uniwersum ma być sposobem, dzięki któremu w MCU zadebiutuje zupełnie nowy złoczyńca. Mowa o postaci dobrze znanej wszystkim czytelnikom Marvel Comics. Czy w "Avengers: Endgame" pojawi się Annihilus?

9 Fot. foto: kadr z komiksu Fantastic Four the Worlds Greatest Comic Magazine #9

Annihilus zadebiutował w 6. numerze "Fantastic Four Annual" z 1968 roku i mimo że przez wiele lat był głównie przeciwnikiem Fantastycznej Czwórki, z czasem walczył ze Strażnikami Galaktyki oraz Avengers. Potężna istota jest władcą alternatywnej rzeczywistości znanej jako Negative Zone. Filmowe Quantum Realm posiada wiele cech komiksowego wymiaru. Annihilus to bardzo potężne stworzenie, które nie jednokrotnie próbowało przedostać się na Ziemię, by przejąc kontrolę nad całą planetą. Być może ma szansę na debiut w "Avengers: Endgame", dzięki czemu tytułowi herosi połączą siły z Thanosem, by pokonać wspólne zagrożenie. Na prawdopodobieństwo wprowadzenia Annihilusa do MCU ma również fakt, że Disney niebawem sfinalizuje kontrakt z 20th Century Fox i zdobędzie prawa do Fantastycznej Czwórki. Byłaby to więc dobra okazja, do zapowiedzenia debiutu Pierwszej Rodziny Marvela na kinowe ekrany.

"Avengers: Endgame" - kiedy premiera?

Czy Annihilus rzeczywiście zadebiutuje w MCU? Przekonamy się za jakiś czas. Film w reżyserii braci Russo trafi do polskich kin 25 kwietnia 2019 roku. Zanim dowiemy się, jak potoczą się dalsze losy Avengerów, cofniemy się do lat 90. i poznamy historię Kapitan Marvel. Komiksowy heros posługujący się tym pseudonimem, również był związany z Negative Zone i Annihilusem. Film "Kapitan Marvel" trafi na ekrany kin już 8 marca 2019 roku.

>>Zobacz też: Czy w "Avengers: Endgame" powróci jeden z najgroźniejszych wrogów herosów Marvela?<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.