Czy w „Civil War” zaspoilerowano, kto umrze w „Avengers: Infinity War”?

Sergiusz Kurczuk
26.06.2018 14:16
Kapitan ameryka: Wojna Bohaterów|undefined Fot. materiały promocyjne

W sieci pojawiła się teoria, według której bracia Russo ukryli zakończenie „Avengers: Infinty War” w 3. części przygód Kapitana Ameryki. Czy to możliwe?

Filmy „Captain America: Civil War” i „Avengers: Infinity War” łączy wiele wspólnych cech. Obie produkcje stworzyli Anthony i Joe Russo, w obu pojawia się słowo „wojna” w tytule, oba są 3. częściami większej serii i w obu na ekranie możemy zobaczyć prawie wszystkich herosów ze świata MCU. Okazuje się jednak, że w 3. części przygód Kapitana Ameryki ukryto odpowiedź na pytanie, które rozpalało fanów Marvel Studios, od kiedy ogłoszono, że Avengers staną oko w oko z Thanosem. Pytanie brzmiało oczywiście: Kto zginie w „Avngers: Infinity War”? Okazuje się, że odpowiedź mieliśmy cały czas pod samym nosem. 

Finał „Avengers: Infinty War” zasugerowano w „Captain America: Civil War”?

Kanwą 3. części „Kapitana Ameryki” był konflikt pomiędzy bohaterami, który pojawił się po wydarzeniach z „Avengers: Age of Ultron”. Władze większości państw świata uznały, że herosi muszą być kontrolowane przez rząd, ponieważ pozostawione samopas, dokonują ogromnych zniszczeń i stwarzają zagrożenie dla zwykłych obywateli. Iron Man był za podpisaniem aktu rejestrującego superbohaterów. Cap stanął w opozycji do pomysłu. Pozostali bohaterowie wybrali strony i starli się w pamiętnym pojedynku. 

Użytkownik serwisu Tumblr posługujący się nickiem Raider 5, zauważył, że w jednym z kluczowych momentu filmu pojawia się ujęcie, będące spoilerem wydarzeń z „Infinity War”. Chodzi o moment, w którym widzimy bohaterów, debatujących nad podpisaniem Porozumienia z Sokovii. W pewnym momencie widzimy część herosów siedzących przy stole. Po lewej stronie blatu znajdują się Steve Rogers, Black Widow i War Machine. Po prawej widzimy natomiast Visiona, Scarlet Witch i Falcona. 

Captain America: Civil War Fot. foto: kadr z filmu Captain America: Civil War

Lewa strona stołu zbiera bohaterów, którzy zdołali przeżyć pstryknięcie palcami Thanosa. Prawa strona to herosi, którzy rozpłynęli się w powietrzu. Czy to jedynie przypadek? A może bracia Russo przemyśleli wydarzenia kolejnych filmów jeszcze w roku 2016 i zostawili ten Easter egg dla fanów, którzy powrócą do „Civil War” po obejrzeniu 3. część „Avengers”

Pozostali przy życiu bohaterowie i Thanos powrócą już w maju 2019 roku, kiedy film „Avengers 4” trafi do kin. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.