Czy w „Gwiezdnych Wojnach IX” powróci jeden ze złoczyńców z oryginalnej trylogii?

Sergiusz Kurczuk
12.10.2018 14:08
Czy w „Gwiezdnych Wojnach IX” powróci jeden ze złoczyńców z oryginalnej trylogii? Fot. kadr z filmu Gwiezdne Wojny: Powrót Jedi

Czy to możliwe, że w „Star Wars 9” zobaczymy jeden z największych czarnych charakterów w całym uniwersum?

UWAGA! Artykuł może zawierać spoilery. Czytasz na własną odpowiedzialność!

W zwieńczeniu nowej trylogii „Star Wars” zobaczymy wiele powrotów. Wiadomo, że po latach pojawi się Billy Dee Williams w roli Lando Calrissiana, Mark Hamill ponownie wcieli się w Luke'a Skywalkera oraz prawdopodobnie zobaczymy znowu jedną z planet, ukazanych w oryginalnych filmach George'a Lucasa. Najnowsza plotka dotycząca jednego z powrotów w „Star Wars IX” jest jednak na tyle szokująca, że aż trudno w nią uwierzyć. Do gry ma wkroczyć ponownie jeden z największych czarnych charakterów w całym uniwersum „Gwiezdnych Wojen”. O kogo chodzi?

„Star Wars IX” - czy w filmie zobaczymy Imperatora Palaptine'a?

Za całym złem Imperium stał Imperator Palapatine, który zginął w końcu z ręki nawróconego na Jasną stronę Mocy Dartha Vadera w „Powrocie Jedi”. W prequelach pokazano, jak Palpatine zniszczył Republikę i zawładnął sporą częścią galaktyki. Całkiem jednak możliwe, że złoczyńca pojawi się również w najnowszej serii „Gwiezdnych Wojen”. Jak dojdzie do powrotu? Czy okaże się, że Palapatine wcale nie umarł, powróci jako Duch Mocy? A może jest trzecia opcja?

Informacja pojawiła się po raz pierwszy na serwisie express.co.uk. Pochodzi z anonimowego źródła i wyjaśnia, w jaki sposób J.J. Abrams pokaże powrót Palaptine'a. 

Imperator Palpatine będzie grał swoją rolę w epizodzie 9. Kylo Ren z włączonym mieczem świetlnym, przebije się przez grube drzwi na pewnej planecie porośniętej dżunglą i wejdzie do pomieszczenia, które jest schronem. W końcu Kylo Ren weźmie w ręce kwadratowy przedmiot, który emituje hologram Imperatora Palpatine'a. Palaptine wyciągnie rękę w stronę Kylo Rena, pokazując schematy czy plany, które mogą być nową bronią. 

Jeśli te doniesienia okażą się prawdą, będzie to naprawdę wielkie zaskoczenie dla fanów. Nie wiadomo, czy Ian McDiarmid powróci do roli Palaptine'a, ale opis wydaje się dość prawdopodobny. Przedmiot, który trzyma Kylo Ren, może być Holocronem Sithów. Urządzenie nigdy nie pojawiło się w filmach „Star Wars”, ale jest znane wszystkim fanom seriali osadzonych w tym świecie. Plany pokazywane przez Imperatora, mogą być kolejną potężną bronią, służącą podbojowi kosmosu. Być może to kolejna wersja Gwiazdy Śmierci

Imperator w „Star Wars IX” - czy plotka może być prawdziwa?

Graczom zaznajomionym z tytułem „Star Wars: Battlefront II” ta scena może wydać się znajoma. W grze dziejącą się po wydarzeniach z „Powrotu Jedi” Luke Skywalker ląduje na skalistej planecie Pillio, gdzie znajduje dawny schron Imperium. Wewnątrz znajduje się urządzenie, które pozwala Luke'owi odnaleźć Ahch-Toa - pierwszą świątynie Jedi. W grze pojawia się również hologram Palpatine'a. Czy to oznacza, że plotka powstała na podstawie fabuły „Star Wars: Battlefront II”, a może to Abrams czerpał z niej inspirację?

Na razie trudno gdybać, bo o filmie „Star Wars IX” nie wiele wiadomo. Twórcy nie zdradzili nawet jeszcze jego tytułu. Na potwierdzenie plotki prawdopodobnie będziemy musieli poczekać do premiery nowych „Gwiezdnych Wojen”, które trafią do kin 20 grudnia 2019 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.