Czy w filmie „Black Panther” pojawił się wątek homoseksualny?

Sergiusz Kurczuk
13.02.2018 13:42
Czy w filmie „Black Panther” pojawił się wątek homoseksualny? Fot. kadr z filmu Black Panther

Twórcy najnowszego filmu Marvel Studios zrezygnowali z lesbijskiego romansu, który miał się początkowo pojawić w produkcji. Czemu odrzucili pomysł?

„Black Panther” to pierwszy film Marvela w 2018 roku i jednocześnie pierwsza produkcja z czarnoskórym superbohaterem w roli głównej w prawie 10-letniej historii MCU. Od początku twórcy zapowiadali, że w historii króla tajemniczego afrykańskiego państwa pojawią się wątki z różnych serii komiksowych poświęconych Black Pantherowi. Jedną z inspiracji miał być wątek pojawiający się w komiksie eksplorującym tajemnice Wakandy autorstwa Ta-Nehisi Coatesa. W „World of Wakanda” czytelnicy mogli przyjrzeć się z bliska osobistej straży królewskiej znanej jako Dora Milaje. Na łamach komiksu pojawił się homoseksualny romans dwóch członkiń ochrony T'Challi - Okoye i Ayo. Fani MCu mieli nadzieję, że w „Black Panther” zobaczą w końcu pierwszy homoseksualny związek. Niestety twórcy nie zdecydowali się wykorzystać pomysłu. 

„Black Panther” - czemu usunięto homoseksualny romans?

Black Panther Fot. foto: kadr z filmu Black Panther

Jeden ze scenarzystów filmu, Joe Robert Cole, skomentował sprawę w rozmowie z portalem Screen Crush. Potwierdził, że początkowo rzeczywiście romans między Okoye i Ayo  był uwzględniany w scenariuszu, jednak finalnie nie ujrzał światła dziennego. 

Wiem, że było kilka rozmów, dotyczących różnych rzeczy, różnych kierunków rozmaitych bohaterów, którzy pojawili się w filmie. Pomyśleliśmy: „Cóż, może popracujemy nad tym w ten sposób z tym wątkiem, albo tak z tym”.

Scena, o której mowa - nie pamiętam dokładnie. Nie pamiętam dokładnie, kiedy dokładnie to wycięliśmy, ale myślę, że na samym początku. Ni jestem pewien. Wiem, że to nie był główny motyw, który chcieliśmy zgłębiać w naszej historii.

Marvel postanowił wypełnić lukę i dać czarnoskórej publiczności herosa, którym mogłaby się utożsamiać. Czas na przedstawiciela grupy LGBTQ, do którego twórcy przymierzają się od jakiegoś czasu. James Gunn zasugerował, że w drugiej części „Strażników Galaktyki” w pewnym sensie występuje homoseksualny bohater. Z kolei Tessa Thompson potwierdziła, że jej postać jest biseksualna i z „Thora: Ragnarok” wycięto scenę śmierci jej kochanki. Kiedy w końcu pojawi się otwarcie homoseksualna postać w MCU? Być może już niedługo, w końcu przed nami kolejna faza produkcji opartych na komiksach Marvela. 

„Black Panther” pojawi się w kinach już 14 lutego 2018 roku. My wybraliśmy się na film wcześniej i już teraz możecie przeczytać recenzję najnowszej produkcji Marvel Studios

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.