Czy w filmie "Dark Phoenix" jest scena po napisach?

05.06.2019 10:22
Dark Phoenix|undefined Fot. materiały promocyjne

Do kin trafi niebawem ostatni film o X-Men, który stworzyło studio Fox - "Dark Phoenix". Czy w produkcji Simona Kindberga pojawia się scena po napisach?

Seria "X-Men" istnieje od 2000 roku i do tej pory w jej obrębie ukazało się 11 filmów (w tym spin-offy poświęcone Wolverine'owi i Deadpoolowi). 12. produkcją o mutantach Marvela będzie "Dark Phoenix", ponieważ Disney wykupił studio Fox wraz z prawami do wielu postaci, które do tej pory nie mogły pojawić się w filmach Marvel Studios. Zanim jednak w MCU zadebiutują homo superior, Simon Kindberg postanowił zakończyć historię rozpoczętą prawie 20 lat temu.

"Dark Phoenix" - czy w filmie pojawia się scena po napisach?

Twórca filmu postanowił zamieścić w swojej produkcji wiele odniesień do słynnych scen z poprzednich produkcji o X-Men. Są to jednak aluzje subtelne i wychwycą je jedynie osoby, które znają serię na pamięć. Nie ma tak dosłownych nawiązań, jak w "Endgame", nie zmienia to jednak faktu, że miłośnicy filmowych poczują się usatysfakcjonowani. Pod koniec występuje również symboliczne pożegnanie z superbohaterami i jednoczesna zapowiedź ich nowego życia pod skrzydłami Disneya. Czy jednak w produkcji znalazła się scena po napisach?

Wszyscy widzowie, którzy wychodzą z kina od razu po zapaleniu na sali świateł na pewno się ucieszą. W "Dark Phoenix" nie pojawiają się żadne ukryte sceny. Jedyną rzeczą ważną dla każdego fana Marvela jest napis, informujący, że produkcja powstała ku pamięci Stana Lee. Założyciel Marvel Comics zmarł pod koniec 2018 roku. Niestety to jedyny hołd złożony Lee. W "Dark Phoenix" nie ma bowiem żadnego cameo ikony Domu Pomysłów. Pojawia się jednak scena, która mogłaby pełnić rolę występu gościnnego Lee. Chodzi o fragment, w którym Jean ukrywa się przed całym światem w podejrzanym barze, przybierając formę starszego mężczyzny, proszącego barmana o kolejną kolejkę.

Przeczytaj także

"Dark Phoenix" - kiedy premiera?

Ostatni film o X-Men trafi do polskich kin już 7 czerwca 2019 roku. W "Dark Phoenix" wystąpili Sophie Turner, Michael Fassbender, James McAvoy, Jennifer Lawrence, Nicholas HoultTye Sheridan, Alexandra ShippKodi Smit-McPhee i Evan Peters.

Zobacz też: Reżyser "Dark Phoenix" porównał film do "Avengers: Endgame" i "Gry o tron"

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.