Czy w filmie o Hanie Solo pojawi się kolejna ważna postać z oryginalnej trylogii?

Sergiusz Kurczuk
05.02.2018 14:22
Czy w filmie o Hanie Solo pojawi się kolejna ważna postać z oryginalnej trylogii? Fot. kadr z filmu Gwiezdne Wojny: Nowa nadzieja

W owianym tajemnicą filmie o młodości Hana Solo być może pojawi się jedna z słynnych postaci występujących w pierwszych częściach „Gwiezdnych Wojen”. 

Chociaż do premiery filmu „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie” zostało już tylko kilka miesięcy, do tej pory ukazał się jedynie krótki teaser zaprezentowany podczas Super Bowl 2018. Oprócz tego reżyser filmu Ron Howard wrzucał na Twittera delikatne zapowiedzi, co czeka fanów „Gwiezdnych Wojen”. Wiadomo, że na pewno pojawią się dobrze znane postacie, takie jak Chewbacca, Lando Calrissian oraz droidy i szturmowcy Imperium. Jak się okazuje, być może pojawi się też wieloletni pracodawca Solo.

Jabba w filmie „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie”?

Jabba Fot. foto: kadr z filmu Gwiezdne Wojny: Powrót Jedi

Mowa oczywiście o Jabbie. Gangster z planety Tattoine pełni ważną rolę w historii kosmicznego przemytnika. Fani od dawna zachodzili w głowę, czy galaktyczny mafiozo pojawi się w spin-offie. Ron Howard dał nawet wskazówkę, która sugerowała, że w filmie zobaczymy przynajmniej pałac Jabby. Filmowiec zamieścił zdjęcie tajemniczej ozdoby architektonicznej, w której fani serii dopatrzyli się nawiązania do concept artów z „Powrotu Jedi”, których autorem był Ralph McQuarrie

Tym razem pojawił się o wiele bardziej znaczący dowód na to, że Jabba pojawi się w filmie. Po raz kolejny potencjalny przeciek spowodowały zabawki, które ukażą się w sklepach równolegle do premiery filmu o Hanie Solo. Jeśli klikniecie w TEN link, przed Waszymi oczami pojawi się scenka z Tattoine z zabawkami z produkcji Howarda w rolach głównych. W tle widać budynek do złudzenia przypominający pałac Jabby. Jak donosi portal SWNN, fotka pochodzi z targu zabawek w niemieckiej Norymberdze. Tam po raz pierwszy zaprezentowano figurki z filmu „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie”.

Czy hutt rzeczywiście wystąpi w filmie? Wiele na to wskazuje. Zresztą trudno sobie wyobrazić produkcję o Hanie Solo bez Jabby. Przestępca towarzyszył mu od „Nowej nadziei” i pełnił ważną rolę w „Powrocie Jedi”. Mamy nadzieję, że jeśli Jabba powróci na wielki ekran, zostanie powołany do życia podobnie, jak Yoda w „Ostatnich Jedi”. Czy tak będzie? Przekonamy się 25 maja 2018 roku. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.