Czy w nowej wersji "Maski" zobaczymy Jokera z serialu "Gotham"? Cameron Monaghan chciałby, żeby powstał remake filmu dla dorosłych widzów

Sergiusz Kurczuk
04.03.2019 13:45
kadry z filmu Maska i serialu Gotham|south Fot. kadry z filmu Maska i serialu Gotham

Cameron Monaghan znany z serialu "Gotham" chciałby, żeby powstała nowa wersja "Maski" z Jimem Carreyem w roli głównej. Produkcja miałaby mieć kategorię wiekową R.

Żyjemy w czasach wszechobecnych remake'ów, rebootów i sequeli słynnych filmów i seriali. Czy niebawem zobaczymy nową wersję "Maski" z 1994 roku, w której w tytułowego bohatera wcielał się Jim Carrey? Tego chciałby Cameron Monaghan - aktor znany z roli Jokera w serialu "Gotham".

"Maska" - Cameron Monaghan chce zastąpić Jima Carreya

Słynna komedia akcji z elementami fantasy została oparta na komiksie wydawnictwa Dark Horse, w którym ukazano zwariowane przygody Stanleya Ipkissa będącego w posiadaniu starożytnej nordyckiej maski. Kiedy bohater przywdziewał artefakt, zamieniał się w zielonogłowego awatara boga Lokiego i wprowadzał kreskówkowe zamieszanie wszędzie, gdzie się pojawiał. Kilka lat po komiksowym debiucie komiksu "The Mask", powstała kinowa adaptacja w reżyserii Chucka Russella.

Produkcja doczekała się serialu animowanego i telewizyjnej kontynuacji. Do tej pory nie powstała jednak nowa wersja.

Przeczytaj także

O zmianie tego stanu rzeczy marzy Cameron Monaghan, który ostatnio zasłynął rolą Jokera w zbliżającym się do końca serialu "Gotham". Swoje marzenia opublikował za pośrednictwem Twittera.

Z przyjemnością zrobiłbym wersję "Maski" z kategorią wiekową R, która wierniej oddawałaby ton komiksów. Taki deadpoolowski humor połączony z brutalną przemocą i prawdziwą tragedią.

Gdyby się zastanowić nad słowami Monaghana, tego typu remake czy nawet reboot ma sens. W końcu sukces dwóch części "Deadpoola" udowodnił, że superbohaterskie kino dla dorosłych ma szanse na powodzenie. To dość ciekawe, że aktor, który wcielał się w Jokera, chciałby zagrać tytułowego bohatera "Maski". Postać, która powstała w 1987 roku została zainspirowana Księciem Zbrodni w Gotham. Autorami postaci byli Mike Richardson i Mark Badger. Oryginał był znacznie bardziej brutalny niż kinowa adaptacja. Zamiast komediowego używania mocy tytułowej maski, Ipkiss mścił się na swoich wrogach w naprawdę nietuzinkowy sposób. 

"Gotham" sezon 5 - kiedy premiera?

Czy Monaghan spełni kiedyś swoje marzenie? Przekonamy się za jakiś czas. Biorąc pod uwagę, że ostatnio powstaje coraz więcej komiksowych adaptacji, wszystko jest możliwe. Finałowy sezon serialu trafił na antenę stacji Fox na początku stycznia 2019 roku. Kolejne odcinki są emitowane w czwartki. Na razie "Gotham" mogą jedynie oglądać mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. Do Europy serial trafi z opóźnieniem. W Wielkiej Brytanii produkcja pojawi się na małych ekranach w kwietniu 2019 roku. Na razie nie wiadomo, kiedy możemy spodziewać się polskiej premiery 5. sezonu "Gotham".

>>Zobacz też: „Gotham”: piąty sezon ma być rebootem całej serii<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.