Czy w swoim solowym filmie Hawkeye będzie kobietą?

Sergiusz Kurczuk
12.06.2018 11:04
13 Fot. kadr z komiksu Hawkeye vol. 5 #13

Szefowie Marvel Studios nie wykluczają, że po „Avengers 4” Hawkeye dostanie własny film. Całkiem możliwe, że głównym bohaterem nie będzie Clint Barton tylko Kate Bishop. 

Hawkeye (Jeremy Renner) był obecny w filmowym wcieleniu Avengers od samego początku. Debiut postaci nastąpił w filmie „Thor”, w którym Clint Barton pracował jeszcze dla S.H.I.E.L.D. i jego zadaniem było unieszkodliwić tajemniczego mężczyznę, za wszelką cenę dążącego do przejęcia młota, który spadł z nieba. Hawkeye pojawił się w kolejnych częściach przygód herosów, ale zabrakło go w „Infinity War”. Z jego absencji zażartowali sobie nawet sami twórcy. Łucznik przeżył atak Thanosa i pojawi się w „Avengers 4”, co potwierdza jeden z concept artów, który wyciekł do sieci. Chociaż Hawkeye to jeden z najsłabszych członków Avengers (z czego nie omieszkał zażartować sobie Deadpool), szefowie Marvel Studios biorą pod uwagę solowy film o tym bohaterze. Pytanie tylko, czy w tej produkcji na pewno zobaczymy Clinta Bartona. 

„Hawkeye” - solowy film o członku Avengers?

Jak podaje portal MCUCosmic, Marvel Studios myśli nad przyszłością MCU. Szefowie studia biorą pod uwagę dużą ilość solowych produkcji o nowych i dobrze znanych bohaterach. Obok Black Widow, Moon Knighta, czy Ms. Marvel, myślą o osobnym filmie o Hawkeye'u. Według źródła produkcja miałby się pojawić w kinach po roku 2022. Całkiem możliwe też, że wcale nie zobaczymy Jeremy'ego Rennera w roli głównej. Według MCUCosmic twórcy zastanawiają się nad wykorzystaniem innego wcielenia Hawkeye'a. Oczywiście może chodzić o Ronina. Od dawna krążą plotki, że po wydarzeniach z „Civil War” Barton porzuci swoje dawne alter ego. Nie wykluczone jednak, że mowa o Kate Bishop. 

1 Fot. foto: okładka filmu Occupy Avengers vol. 1 #1

Kate Bishop - kim jest bohaterka?

Mówi się, że 4 Faza MCU ma się znacznie różnić od tego, co widzieliśmy w poprzedniej dekadzie. Mają dominować postacie nie oczywiste, głównie płci żeńskiej. Rewolucję ma zacząć pojawienie się Captain Marvel, która będzie pierwszą superbohaterką Marvela z solowym filmem. Całkiem możliwe więc, że twórcy sięgną po drugą postać, posługującą się pseudonimem Hawkeye. Kate Bishop zadebiutowała na łamach komiksu „Young Avengers”. Przez jakiś czas współtworzyła zespół, który zastępował oryginalną grupę po jej rozpadzie. Została wyposażona w łuk i strzały oryginalnego Hawkeye'a i przyjęła jego pseudonim, ponieważ Clint Barton został zamordowany przez Scarlet Witch, która przeszła załamanie nerwowe. Bohater wrócił jednak do życia jako Ronin podczas inwazji Skrulli, by po jakimś czasie ponownie stać się Hawkeyem. Wkrótce bohaterowie przenieśli się do Kalifornii, gdzie założyli Hawkeye Investigations i jako prywatni detektywi, rozwiązywali pełne akcji zagadki. 

2 Fot. foto: All-New Hawkeye vol. 1 #2

W jakim kierunku pójdzie Marvel Studios? Czy zobaczymy zupełnie nową wersję Hawkeye'a, a może będziemy świadkami utworzenia teamu łuczników, którzy zajmą się niebezpiecznymi śledztwami? Wszystko zależy od wydarzeń przedstawionych w „Avengers 4”. Niewykluczone, że film zakończy się rozpadem oryginalnych Avengers i miejsca herosów zajmą młodsi bohaterowie. Dzięki temu seria miałaby szansę przetrwać kolejne dekady. W końcu komiksowa wersja drużyny również niejednokrotnie przechodziła poważne zmiany personalne. Dowiemy się w maju 2019 roku

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.